کد خبر: ۱۷۱۶۱
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۰

ایلان ماسک: رمزارز را نمی‌توان متوقف کرد!

ایلان ماسک در برنامه «ساتردی نایت لایو» (برنامه زنده کمدی شنبه شب)، گفت: «رمزارز آینده وجه رایج و یک ابزار مالی‌ است که نمی‌توان متوقفش کرد و همه دنیا را قبضه خواهد کرد.»

به گزارش «نبض فناوری»، ماسک میلیاردر در جریان میزبانی این برنامه محبوب به شوخی به مادرش، مِی، به مناسبت روز مادر «داج‌کوین» هدیه کرد.

در حالی که ایلان ماسک همچنان به میزبانی برنامه ادامه می‌داد، «رابین‌هود» در توییتر نوشت که در تراکنش‌های رمزارز دچار مشکل شده است.

این اپلیکیشن معاملات مالی در حساب کاربریش نوشت: «ما در حال حاضر در تراکنش‌های این رمزارز با مشکل رو‌به‌رو هستیم اما تلاش می‌کنیم این مساله را در اسرع وقت حل کنیم.»

ماسک چهارده دقیقه پس از آغاز برنامه هنگامی که سخنانش را با دعوت از مادرش به صحنه شروع کرد، باب صحبت از رمزارز داج‌کوین را گشود.

مادر ایلان ماسک به پسر میلیاردرش گفت: «برای (دریافت) هدیه‌ام برای روز مادر بسیار هیجان‌زده‌ام. فقط امیدوارم داج‌کوین نباشد.»

ماسک در پاسخ، با لبخندی که تمام صورتش را روشن می‌کرد، گفت: «همین است. دقیقا همین است.»

کمی بعد و در بخش «ویکِند آپ دِیت» برنامه، « مایکل چِه» و «کالین جاست»، دو میزبان برنامه بارها از او درباره ماهیت دقیق رمزارز سوال کردند.

ماسک در پاسخ گفت: «رمزارز آینده وجه رایج و یک ابزار مالی‌ است که نمی‌توان متوقفش کرد و همه دنیا را قبضه خواهد کرد.»

ایلان ماسک در ادامه گفت: رمزارز را می‌توان با وجه نقد معامله کرد و در واکنش به «مایکل چه» که گفت «این تحول بزرگی است» با خنده و در اشاره به شعار داج‌کوین افزود «بله تحول بزرگی است ... به سوی ماه.»

اما اشارات ماسک به داج‌کوین بلافاصله از ارزش آن در بازار معاملات رمزارز کاست. پیش از میزبانی ماسک، هر داج‌کوین برابر با ۰.۶۶ دلار معامله می‌شد اما پس از مطرح شدن آن در برنامه ارزش برابری آن ۲۴ درصد کاهش یافته و به ۰.۴۹ سنت افت کرد.

بهای داج‌کوین از ماه گذشته به شدت افزایش یافت و در ماه آوریل در ۰.۰۵ دلار قرار گرفت. به دنبال آن، ایلان ماسک خود را در حساب کاربریش در توئیتر «داج فادِر» (پدر داج) خوانده است.

گفته می‌شود سوداگران داج‌کوین برنامه «ساتردی نایت لایو» را با دقت دنبال کرده‌اند که ببینند آیا حضور ماسک در آن تاثیری بر معاملات داج‌کوین خواهد داشت یا نه.

پس از گذشت نیم‌ساعت رابین هود در حساب توییترش نوشت که «دوباره برگشته و به راه افتاده‌ایم اما ممکن است به دلیل حجم بالای معاملات و تلاطم (بازار) برخی از مشتریان ما گاه‌و‌بی‌گاه با مشکلاتی مواجه شوند. ما سخت در تلاشیم تا کار را آسان کنیم و اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کنیم».

چهارده دقیقه پس از آن، رابین هود اعلام کرد که مشکلات مربوط به معاملات رمزارز این سکو «حل شده است».

موسسه رابین هود در حساب کاربری توییترش نوشت: «ما همچنان بر اوضاع نظارت کرده و اگر مشکل دیگری پیش آمد شما را مطلع خواهیم کرد. اگر دچار مشکلی شده‌اید پوزش می‌طلبیم.»

منبع/ سیتنا 

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
مریخ
۲۱:۲۴ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
همین صحبت نادر ایلان ماسک به من ۵۰ درصد ضرر وارد کرد و دوج کوین را در استانه نابودی یرلر دادا است
0
0
با پیشنهاد رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تصویب شد ایجاد شبکه پارک‌های فناوری کشورهای عضو اتحادیه حاشیه اقیانوس هند
محصولاتی که خانه را نانویی می‌کند چگونه خانه نانویی بسازیم؟
وبگردی