کد خبر: ۱۷۱۷۳
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۰
شهر دبی در امارات متحده عربی با ۱۲ آسمان‌خراش در صدر فهرست شهرهایی قرار دارد که بیشترین آسمان‌خراش‌ها را در سال گذشته ساخته‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، استاتیستا اعلام کرد، سال گذشته در سال ۲۰۲۰، بر اساس آمار «شورای ساختمان‌های بلند و زیستگاه شهری» (Council on Tall Buildings and Urban Habitat)، ۱۰۶ ساختمان ۲۰۰ متر و بلندتر در سراسر جهان ساخته شد. این آمار نشان می‌دهد به لطف شیوع کرونا نسبت به سال ۲۰۱۹، تعداد آسمان‌خراش‌های بلند ساخته‌شده ۲۰ درصد کاهش یافته است. به‌طورکلی کرونا پروژه‌های زیادی را متوقف کرد.

بااین‌وجود، علی‌رغم اختلالات ناشی از همه‌گیری، شهر دبی در امارات متحده عربی با ۱۲ آسمان‌خراش در صدر فهرست شهرهایی قرار دارد که بیشترین آسمان‌خراش‌ها را در سال گذشته ساخته‌اند. پس‌ازآن شهرهای شنژن و شنیانگ چین به ترتیب با ۹ و ۸ ساختمان قرار گرفته‌اند.

از منظر دیگر، اگر این لیست بر اساس کشورها باشد، چین با ساختن ۵۶ آسمان‌خراش با ارتفاع ۲۰۰ متر یا بالاتر در سال ۲۰۲۰، برای ۲۵ سال گذشته در صدر قرار دارد. شهر نیویورک با ۵ ساختمان در مکان چهارم قرار گرفت. در ادامه لیست، شهرهای گوئیانگ و چانگشا از چین، سئول، لندن، هنگ‌کنگ، بمبئی، شیکاگو، گوانگ‌ژو و مسکو در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

کدام شهرها بیشترین آسمان‌خراش‌ها را می‌سازند؟+ آمار

منبع/ آنا 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها