کد خبر: ۱۷۲۲۹
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
شرکت اسپیس ایکس در قالب پرونده‌ای، مسیری را برای اولین پرواز آزمایشی مداری استارشیپ ترسیم کرد.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از انگجت، پس از فرود موفقیت آمیز سفینه فضایی SN۱۵، شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) اکنون قصد دارد یک نمونه اولیه از استارشیپ را به مدار ارسال کند. در پرونده‌ای که با کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در میان گذاشته شده، این شرکت جزئیات نحوه پرواز آزمایشی بعدی خود را ارائه داده است.

جزئیات اولین پرواز آزمایشی مداری اسپیس ایکس

طبق این سند، یک سفینه فضایی استارشیپ مجهز به تقویت کننده Super Heavy از مرکز راه اندازی تاسیسات پرتاب شرکت بوکا چیکا در تگزاس بلند می‌شود. تقریباً سه دقیقه بعد از پرواز، تقویت کننده جدا می‌شود و در خلیج مکزیک در حدود ۲۰ مایلی ساحل، می‌افتد. موشک استارشیپ (Starship) قبل از ورود به مدار و پس از بازگشت به زمین و تلاش برای فرود نرم در اقیانوس، تقریباً ۶۲ مایل از ساحل شمال غربی Kauai، از تنگه‌های فلوریدا عبور خواهد کرد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش بروند، کل پرواز از ابتدا تا انتها باید ۹۰ دقیقه طول بکشد.

قبل از سفینه فضایی SN۱۵، تمام پرواز‌های آزمایشی استارشیپ شرکت اسپیس ایکس، با انفجار یکی از نمونه‌های اولیه موشک‌های سنگین پایان یافته بود. این پرواز گام مهمی برای اسپیس ایکس بود. اگر این شرکت بتواند با موفقیت این آزمایش آخر را انجام دهد، نشان از نزدیک شدن به تحقق بخشیدن به چشم انداز خود برای استفاده از استارشیپ برای انتقال انسان به ماه و فراتر از آن است.

اسپیس ایکس در حال آماده شدن برای اولین پرواز آزمایشی مداری

اخیرا هم شرکت مهندسی کانادایی Geometric Energy Corporation با شرکت SpaceX معامله‌ای را انجام داده است تا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ماهواره مکعبی DOGE-۱ را به ماه بفرستد. همانطور که از نامش پیداست، بودجه آن کاملاً توسط ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) تأمین می‌شود و به این ترتیب، اولین محموله تجاری ماه خواهد بود که با این رمزپایه شروع به کار خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها