کد خبر: ۱۷۲۴۴
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۷
برای انجام این کار نیازی به دیلیت اکانت اینستاگرام نیست و خوشبختانه امکان دی اکتیو کردن اینستاگرام و یا بهتر بگوییم غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام و دیلیت موقت یا همان حذف موقت اکانت اینستاگرام وجود دارد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» استفاده از شبکه‌های اجتماعی امروزه به بخش جدایی ناپذیر زندگی فردی هرشخصی مبدیل شده است و همه کاربران به نوعی از این رسانه‌های اجتماعی برای انتشار محتوای خود استفاده می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی که در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده، اینستاگرام است که امکان اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو‌ها را به کاربران می‌دهد.‌

می‌توان گفت؛ اینستاگرام، شبکه اجتماعی شلوغ و پر هیاهویی است که افراد زیادی از سرتاسر جهان در آن عضو هستند. این اپلیکیشن با جذابیت‌های بصری که دارد، روزانه وقت زیادی از کاربران می‌گیرد. افراد زیادی هم هستند که از اکانت تجاری اینستاگرام استفاده می‌کنند و حساب‌هایی برای کسب درآمد دارند.
غیر فعال کردن موقت اینستاگرام در این زمان به کمک ما می‌آید. با این روش می‌توانیم مدتی را بدون مزاحم سپری کنیم؛ و در زمانی که از این استراحت دست برداشتیم باز به همان اکانت قبلی خودمان باز گردیم.
اگر نمی‌دانید دیلیت اکانت موقت اینستاگرام چگونه است ادامه این مقاله به شما کمک خواهد کرد که به راحتی این کار را انجام دهید.

چگونه می‌توان اکانت اینستاگرام را غیرفعال کرد؟!/ دی اکتیو اینستاگرام بدون پسورد

چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس خارج کنیم؟

برای انجام این کار نیازی به دیلیت اکانت اینستاگرام نیست و خوشبختانه امکان دی اکتیو کردن اینستاگرام و یا بهتر بگوییم غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام و دیلیت موقت یا همان حذف موقت اکانت اینستاگرام وجود دارد.
اینستاگرام چنین قابلیتی را مدت‌هاست به امکانات خود اضافه کرده است.

دی اکتیو اینستاگرام چیست؟

در ابتدا بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که پاک کردن اکانت اینستاگرام چه تفاوتی با حذف موقت اکانت اینستاگرام یا همان دی اکتیو کردن اینستاگرام دارد.
پاک کردن اکانت اینستاگرام در واقع دی اکتیو داپم اینستاگرام است و در عین حال دی اکتیو اینستاگرام همان دیلیت موقت اکانت اینستاگرام است.

تفاوت اصلی دی اکتیو کردن موقت اینستاگرام با دیلیت اکانت یا همان دی اکتیو کردن دائم اینستاگرام در این است که شما با پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه اکانت خود را از دست می‌دهید، اما با دی اکتیو کردن اینستاگرام شما همچنان با ورود مجدد و لاگین کردن دوباره می‌توانید اکانت خود را به دست بیاورید.
اگر تصمیم گرفته‌اید که اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال کنید تا در آینده قادر به استفاده مجدد از ان باشید باید مراحل زیر را برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام طی کنید. در این صورت اکانت شما به حالت غیرفعال شده تغییر خواهد یافت و تا زمانی که مجددا وارد آن نشده باشید، فعال نخواهد شد؛ بنابراین به محض اینکه مجددا وارد اکانت خود شوید، مجددا اکانت اینستاگرام شما فعال خواهد شد.

نکات که در مورد حذف موقت اکانت اینستاگرام باید بدانیم:

اینستاگرام اعلام کرده است که شما فقط هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت اینستاگرام خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت زمان را تا چند هفته نیز افزایش داده است. یعنی ممکن است هر دوهفته یکبار یا ماهی یکبار بتوانید اکانت خود را غیر فعال کنید.
اگر حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت را استفاده کنید تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کنید و دوباره وارد اینستاگرام شوید اکانت به حالت غیر فعال می‌ماند و هیچ فردی قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نیست. پس می‌توانید به دوستان جدید بگویید که اینستاگرامی ندارید. با غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالور‌ها و … دست نخورده باقی خواهند ماند؛ و همچنین گاهی اوقات برای افرادی که آن‌ها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آن‌ها نوتیفیکیشن ارسال می‌شود. 

چگونه می‌توان اکانت اینستاگرام را غیرفعال کرد؟!/ دی اکتیو اینستاگرام بدون پسورد

دی اکتیو کردن اینستاگرام یک ابزار خاص برای افرادی است که مدتی را می‌خواهند بدون شبکه‌های اجتماعی زندگی کنند. اما در عین حال تجربه نشان داده برخی اوقات با فعال کردن مجدد اکانت برخی کاربران دچار برخی اشکالات موقتی می‌شود. ما بعد از مدتی این اشکالات بر طرف خواهد شد.

پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما موقتا به instagrammer تغییر خواهد کرد و پس از سپری کردن مدت زمانی (از چند دقیقه تا چند ساعت) اکانت به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد شد؛ و دیگر کسی قادر به دیدن آن نخواهد بود.

اگر چه اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود مجدد و فعال کردن دوباره اکانت‌ها اعلام نکرده، اما برای فعال کردن و ورود مجدد بیش‌تر اوقات باید چند روز صبر کرد و هیچ راهی برای فعال کردن جز وارد شدن وجود ندارد.
ممکن است در هنگام دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام مشکلاتی برایتان پیش بیاید که نتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. این مشکل معمولا برای کسانی که زیاد انجام به این کار می‌کنند بیشتر دیده می‌شود.
اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرامتان را غیر فعال کنید هیچ راهی جز وارد شدن به وب سایت رسمی اینستاگرام ندارید. این امکان در اپلیکیشن اینستاگرام وجود ندارد. برای مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا خود گوشی اقدام کنید. همچنین اگر می‌خواهید به طور کلی با اینستاگرام خداحافظی کنید و دیگر اکانتی نداشته باشید.

چند نکته مهم درباره دی اکتیو کردن موقت اکانت کاربری اینستاگرام

حذف موقت اکانت اینستاگرام فارسی و انگلیسی هیچ تفاوتی با هم ندارند. بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور راهی برای غیرفعال کردن اکانت وجود ندارد. اگر یوزرنیم و پسورد را فراموش کرده اید بهتر است اول روش بازیابی اکانت را با استفاده از ایمیل یا شماره موبایل را انجام دهید. بدون داشتن یوزرنیم و پسورد اکانتتان هیچ راهی برای دیلیت اکانت موقت اینستاگرام شما وجود ندارد.

چگونه می‌توان اکانت اینستاگرام را غیرفعال کرد؟!/ دی اکتیو اینستاگرام بدون پسورد

برای فعال کردن مجدد اکانت خود کافیست با همان یوزرنیم و پسورد فعلی خود دوباره وارد شوید Login کنید.

به عبارت دیگر؛ اگر از شما درخواست نام کاربری و رمز عبور شد، نام کاربری و رمز عبور حساب اینستاگرامی که قصد دارید غیرفعال شود وارد کنید. در ضمن اخیرا این صفحه برای بعضی افراد باز نمی‌شود اگر این صفحه برای شما باز نشد باید از ف‌ی ل‌تر شکن استفاده کنید.

در صفحه‌ی Temporarily Disable Your Account، در قسمت ?Why are you disabling your account، دلیل انجام این کار را انتخاب کنید (می‌توانید هر گزینه‌ای را انتخاب کنید). سپس مجدد رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید. در نهایت بر روی دکمه‌ی Temporarily Disable Account کلیک نمایید و در پیغام تأیید نیز دکمه‌ی OK را انتخاب کنید.

این تنها راه موجود برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام است و چیزی با نام دی اکتیو اینستاگرام ورژن جدید یا قدیم نداریم و از ابتدا همین روش تنها روش موجود بوده است.
تنها روش حذف موقت اکانت اینستاگرام استفاده از نسخه تحت وب آن است و دی اکتیو اینستاگرام از داخل برنامه امکان‌پذیر نیست.

در عین حال تفاوتی برای انجام این کار با گوشی و یا کامپیوتر نیست و دی اکتیو اینستاگرام ایفون و حذف موقت اینستاگرام در اندروید تفاوتی با یکدیگر ندارند و صرفا شاید گزینه‌ها کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشند که به راحتی قابل تشخیص است.

چقدر می‌توانیم اکانت را دی اکتیو نگه داریم؟

اینستاگرام مدت زمان یا محدودیت زمانی خاصی برای دی اکیتو کردن اعلام نکرده، اما تجربه ما و کاربرانی که مشکلات خود را در همین مطلب گزارش کرده‌اند نشان می‌دهد که بهتر است این مدت زمان طولانی نباشد و هر چند وقت بک بار اکانت را مجدد فعال و دوباره غیرفعال کنید.

اگر استفاده از این برنامه حتی برای همان یک هفته مدت فعال بودن تمرکز شما را می‌گیرد بهتر است تا فرصت دوباره برای امکان حذف اکانت موقت دوباره، خود برنامه را برای مدت مورد نیاز از روی گوشی پاک کنید.

چگونه می‌توان اکانت اینستاگرام را غیرفعال کرد؟!/ دی اکتیو اینستاگرام بدون پسورد

دی اکتیو اینستاگرام بدون پسورد

برای حذف موقت اکانت اینستاگرام باید بتوانید به اکانت اینستاگرام خود وارد شوید. تفاوتی ندارد با چه روشی وارد اکانت خود می‌شوید. این یعنی دی اکتیو کردن اینستاگرام بدون داشتن یوزرنیم و پسورد امکان‌پذیر نیست.

اگر یوزرنیم و پسورد را ندارید بهتر است روش بازیابی اکانت با استفاده از ایمیل یا شماره موبایل را دنبال کنید.

بدون داشتن مشخصات ورود یا یوزرنیم و پسورد هیچ راهی برای حذف موقت اکانت شما وجود ندارد.

حتی خود اینستاگرام هم اکانت شما را بدون داشتن یوزرنیم و پسورد نمی‌تواند غیرفعال کند. ریپورت و گزارش کردن سایر کاربران هم در نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن همیشگی اکانت شما منجر می‌شود، اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.

برای فعال‌سازی مجدد حساب کاربری خود نیز کافی است مجدد توسط اپلیکیشن اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شوید. حساب کاربری به طور خودکار مجدد فعال می‌شود. البته اگر بلافاصله بعد از غیرفعال‌سازی اقدام به ورود کنید ممکن است با پیغام خطا روبه‌رو شوید. امکان ورود مجدد معمولاً چند ساعت بعد از غیرفعال‌سازی فراهم می‌شود.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها