کد خبر: ۱۷۲۴۵
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت جهاد کشاورزی در یک رویداد بین‌المللی برای توسعه فناوری‌های حوزه باغبانی مشارکت می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری» ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی سلسله رویداد‌های بین المللی حوزه کشاورزی ایران – هلند را با مشارکت دانشگاه واخنینگن این کشور و با هدف توسعه فناورانه حوزه باغبانی ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌کنند.

این رویداد با موضوعاتی، چون «باغبانی گلخانه‌ای»، «مدیریت اقتصادی سیستم‌های باغبانی گلخانه‌ای» و «مدیریت زنجیره پشتیبانی کشاورزی گلخانه‌ای» برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی http://biodc.isti.ir/ مراجعه کنند.

هدف از برگزاری ان، ارتقاء صنعت باغبانی هوشمند در کشور است. این هدف به شکل‌گیری یک همکاری مشترک با کشور هلند منجر شده است و نخستین رویداد از این وبینار با حضور محققان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و اساتید دانشگاه واخنینگن در این دانشگاه و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

محققان بخش کشاورزی معتقدند فناوری‌های نوین همه زندگی بشر از جمله صنعت کشاورزی را احاطه کرده است که با نفوذ هرچه بیشتر این تکنولوژی‌ها می‌توان کشاورزی پایدارتری را ایجاد کرد تا به این ترتیب منابع غذایی پایدار و سالمی در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. این رویداد نیز در راستای تحقق همین هدف برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها