کد خبر: ۱۷۲۵۲
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۰
اینستاگرام در حال توسعه قابلیتی برای انتشار پست از طریق دسکتاپ است. این ویژگی که فعلا به‌صورت داخلی در خود این شرکت آزمایش می‌شود، با محدودیتی همراه خواهد بود اما می‌تواند کار بسیاری از تولیدکنندگان محتوا را راحت‌تر کند.

به گزارش «نبض فناوری»، بر اساس تصاویری که از سوی یک منبع توییتری لو رفته، کاربران با کمک این قابلیت می‌توانند با کشیدن و رها کردن عکس‌ها از روی کامپیوتر، آن‌ها را در اینستاگرام آپلود کنند. این ابزار به کاربران اجازه برش، افزودن فیلتر، ویرایش و تقریبا همه دستکاری‌هایی را می‌دهد که در موبایل به آن‌ها دسترسی دارند.

اینستاگرام بالاخره انتشار پست از طریق دسکتاپ را ممکن می‌کند

تنها امکانی که در این رابط کاربری دیده نمی‌شود، قابلیت تصویربرداری با دوربین خود دستگاه خواهد بود. این ویژگی در نسخه تحت وب موبایل در دسترس است اما در کامپیوتر وجود نخواهد داشت. این محدودیت در مورد ویدیوهای IGTV هم صادق است.

اینستاگرام بالاخره انتشار پست از طریق دسکتاپ را ممکن می‌کند

اینستاگرام تاکنون به‌طور عمده پلتفرمی با تمرکز بر موبایل بوده است، ولی اضافه شدن قابلیت انتشار پست از طریق رابط دسکتاپ موجب ارتقای تجربه کاربری این شبکه اجتماعی خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست که این قابلیت به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت یا نه. همچنین، نمی‌دانیم که اگر بنا بر عرضه عمومی باشد، چه زمانی می‌توانیم از آن استفاده کنیم. فعلا وضعیت انتشار سایر انواع محتوا مثل استوری یا Reels هم روی دسکتاپ مشخص نیست.

اینستاگرام بالاخره انتشار پست از طریق دسکتاپ را ممکن می‌کند

منبع تصاویر امروز می‌گوید قابلیت انتشار پست احتمالا به این زودی‌ها در دسترس قرار نمی‌گیرد چون هنوز به‌صورت داخلی در اینستاگرام در دست توسعه قرار دارد. ولی از روی تصاویر می‌توانیم حدس بزنیم که این ویژگی حداقل از نظر ظاهری آماده شده باشد.

اینستاگرام هفته پیش به کاربرانش اجازه داد تا در پروفایل خود معین کنند که چه ضمیری را ترجیح می‌دهند. این ویژگی در رابط تحت وب اینستاگرام دیده نمی‌شود و مانند بسیاری از ویژگی‌های این شبکه اجتماعی فقط مختص اپلیکیشن موبایل آن در نظر گرفته شده است.

منبع/ دیجیاتو 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها