کد خبر: ۱۷۲۶۲
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
گوگل پارسال قابلیت کش حرکت به عقب و جلو را به نسخه اندروید کروم اضافه کرد تا سرعت بارگذاری صفحات در زمان باز کردن صفحات قبلی و بعدی سریع‌تر شود. حالا به نظر می‌رسد که این قابلیت قرار است در آپدیت کروم ۹۲ به نسخه‌های دسکتاپ این مرورگر بیاید.

به گزارش «نبض فناوری»، در حال حاضر اگر در گوگل کروم صفحه‌ای را باز کنید و آن را ببندید، حافظه به سرعت خالی می‌شود. ولی گوگل حالا نزدیک به دو سال است که قابلیتی برای بارگذاری سریع‌تر صفحات در هنگام استفاده از دکمه‌های Back و Forward را آزمایش می‌کند. در یکی از فایل‌های کروم آمده است: «کش عقب-جلو قابلیتی در مرورگر است که با در حافظه نگه داشتن صفحاتی که کاربر آن‌ها را بسته، سرعت بازگشایی را افزایش و تجربه کاربری را ارتقا می‌دهد. صفحاتی که در کش نگه داشته می‌شوند به حالت فریز در می‌آیند و کد جاوا اسکریپت اجرا نمی‌کنند.»

با فعال‌سازی این قابلیت، وقتی قبلا صفحه‌ای را باز کرده باشید و بخواهید با دکمه‌های جلو و عقب به آن برگردید، سرعت بارگذاری صفحه به شکل چشمگیری بالاتر می‌رود. در این روش به جای بارگذاری تمام اجزای صفحه، از اطلاعات موجود در حافظه کش استفاده می‌شود. به این ترتیب، سرعت بازگشایی صفحات افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند.

سرعت بازگشایی صفحات به‌زودی در نسخه دسکتاپ کروم بطور چشمگیری افزایش می‌یابد

کش عقب/جلوی گوگل کل صفحه را در حافظه ذخیره می‌کند و به مرورگر اجازه می‌دهد به‌صورت آنی تمام محتویات آن را برگرداند. نمونه‌ای از این اتفاق در تصویر بالا دیده می‌شود. این ویژگی در ماه‌های آینده روی پلتفرم‌های مختلف فعال خواهد شد. گوگل می‌گوید: «ما قبلا این ویژگی را برای اندروید منتشر کرده بودیم. حالا می‌خواهیم آزمایش آن را روی محیط‌های دسکتاپ آغاز کنیم.»

گوگل در حال برنامه‌ریزی برای آغاز آزمایشات عمومی کروم ۹۲ است. فعلا مشخص نیست که چه زمانی شاهد فعال‌سازی این قابلیت در نسخه نهایی کروم خواهیم بود، اما کاربران ماجراجو می‌توانند از طریق فلگ‌ها این ویژگی را فعال کنند.

منبع/ دیجیاتو 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها