کد خبر: ۱۷۲۹۴
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۱
وزیر ارتباطات خبر داد:
وزیر ارتباطات از اختصاص بسته های ارتباطی برای تبلیغات کاندیداهای تایید صلاحیت شده خبر داد و گفت: به زودی جزئیات این‌ بسته ها را به کاندیداها اعلام خواهیم‌ کرد.‌

به گزارش خبرنگار « نبض فناوری» محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم رونمایی از ابررایانه سیمرغ در دانشگاه امیرکبیر گفت: دختران ایرانی در راه توسعه فناوری اطلاعات زحمات زیادی کشیدند و بانوان در حوزه آی سی تی نرخ مشارکت بالایی داشتند ولی کمتر دیده شدند. به احترام تلاش آن‌ها با تصمیم‌ جمعی که گرفته شده است، عملیات اجرایی ساخت ابررایانه بعدی جمهوری اسلامی‌ایران‌ را برای تامین زیر ساخت های هوش مصنوعی‌ از امروز آغاز می‌کنیم.

وی افزود: این ابررایانه ۱۰۰ برابر سیمرغ ظرفیت خواهد داشت و به پاس قدردانی از تلاش دختران ایران در توسعه فناوری و همچنین دانشمند ممتاز ایرانی مریم میرزاخانی، نام این ابررایانه را "ابررایانه مریم" نام‌گذاری کردیم.

اختصاص بسته های ارتباطی برای تبلیغات کاندیداها/ ابررایانه

وزیر ارتباطات گفت: برای ساخت این ابررایانه تامین اعتبار انجام شده است و از امروز توسط پژوهشگاه ارتباطات پیگیری می‌ شود و باید ظرف مدت یکسال به سرانجام برسد.

وی گفت: وزارت ارتباطات بسته های ارتباطی را برای تبلیغات کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته است. این بسته ها برای استفاده آن ها از زیرساخت های فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده که از فضای مجازی برای تبلیغات خود استفاده کنند. هماهنگی های لازم به منظور توزیع عادلانه این بسته ها از طریق ستاد انتخابات کشور صورت خواهد گرفت.

جهرمی افزود: به زودی جزئیات این‌بسته های ارتباطی را به کاندیداها اعلام خواهیم‌کرد.‌

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها