کد خبر: ۱۷۳۰۲
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
نبض فناوری گزارش می‌دهد؛
مدیرعامل شرکت آتیه پردازان شریف، با تأکید براینکه باید فرایند صدور مجوز‌ها تسریع شود، گفت: شرکت فناور در عرصه تولید تنهاست به طوری که وقتی محصول تا مرحله یک قدمی رسیدن به بازار‌های داخلی و خارجی و کسب درآمد می‌رسد، مورد حمایت قرار نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» امروزه بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی در حوزه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند این شرکت‌ها زمانی که به مرحله تولید محصول و کسب مجوز می‌رسند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین در کنار این موضوع عدم حمایت مسئولان، بروکراسی اداری، مالیات و بیمه و خیلی از مسائل دیگر باعث می‌شود که شرکت‌ها از ادامه فعالیت سرباز زنند.

بیشترین مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در بخش شرکت‌های نوپا بوده که بنیه اقتصادی قدرتمندی ندارند، اما بنیه علمی و فناوری آن‌ها قوی است و تنها بخشی از شرکت‌های دانش بنیان نوپا می‌توانند در بازار حضور یابند در حالی که اگر از آن‌ها حمایت شود، می‌توانند بازدهی مناسبی داشته باشند.

مهدی شفیعی مدیرعامل شرکت آتیه پردازان شریف، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» اظهار کرد: عمده موانع در کشور فرایند ایجاد یک کسب وکار احداث یک واحد تولیدی یا یک محصول بسیار سنگ‌اندازی می‌شود.به طور مثال محصولی تولید شده اگر بخواهیم آنرا در وندرولیست قرار دهیم حدود دو سه سال طول می‌کشد مگر اینکه از طریق واسطه بتوان کار‌ها را پیش برد. استفاده از برخی از تکنولوژی‌های محدود به زمانی خاصی هستند و این فرایند ارائه مجوز باعث می‌شود که دیگر این کسب وکار به موقع به ارائه خدمات نپردازد.

وی تصریح کرد: باید فرایند صدور مجوز‌ها تسریع شود. همچنین باید قوانینی تدوین شود تا حمایت بهتر از شرکت‌های دانش بنیان صورت گیرد، گفت: فناور در عرصه تولید تنهاست به طوری که وقتی محصول تا مرحله یک قدمی رسیدن به بازار‌های داخلی و خارجی و کسب درآمد می‌رسد، مورد حمایت قرار نمی‌گیرد.

شفیعی خاطرنشان کرد: سیاست‌ها و قوانینی در تمامی کشور‌ها از جمله ایران وجود دارد تا فضای اشتغالزایی و تولید ثروت از دانش فراهم شود، بنابراین یک بخش از اقتصاد دانش بنیان در عرصه کارآفرینی را استارت آپ‌ها تشکیل می‌دهند.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها