کد خبر: ۱۷۳۰۳
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۰
با صرف ۴۵۰ میلیون دلار ؛
کره جنوبی سعی دارد با صرف ۴۵۰ میلیون دلار بزرگترین پایگاه تراشه سازی جهان را بسازد. این بخشی از طرح ۱۰ ساله دولت این کشور است که ۱۵۳ شرکت در آن همکاری می کنند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از بلومبرگ، کره جنوبی تصمیم دارد طی دهه آینده با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد دلاری بزرگترین پایگاه تراشه سازی جهان را بسازد. به این ترتیب کره جنوبی نیز به چین و آمریکا برای رقابت در حوزه تراشه سازی می‌پیوندد.

شرکت SK Hynix همراه یک شرکت دیگر تحت طرح ملی که دولت ارائه کرده، در دهه ۲۰۳۰ میلادی بیش از ۵۱۰ هزار میلیارد وون در بخش تحقیقات و تولید نیمه رسانا سرمایه گذاری می‌کند. در کل ۱۵۳ شرکت در این طرح ۱۰ ساله همکاری می‌کنند که هدف آن تأمین امنیت حساس‌ترین صنعت کره جنوبی است.

سرمایه گذاری کره جنوبی در صنعت نیمه رسانا و تولید تراشه در حالی انجام می‌شود که آمریکا، چین و اتحادیه اروپا سعی دارند توانمندی‌های خود در این زمینه را گسترش دهند زیرا کمبود تراشه جهانی نشان داد این صنعت در کل به چند شرکت آسیایی وابسته است.

در حال حاضر کمبود تراشه‌ها از صنعت خودروسازی به تولید موبایل و نمایشگرها گسترش یافته و نیمه رساناها را در صدر اولویتهای دولتهای جهان قرار گرفته است.

همچنین چالش کمبود تراشه، پیشرفت در حوزه‌های مختلف از هوش مصنوعی گرفته تا خودروهای خودران و دستگاه‌های اینترنت اشیا را به خطر می‌اندازد.
منبع: مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها