کد خبر: ۱۷۳۳۹
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
با دانش بومی محقق شد؛
مدیرعامل شرکت تعاونی دانش بنیان فراپویان ایساتیس یزد، از تولید مواد پیشرفته جایگزین زیرکن و مواد پیشرفته جایگزین روی در صنعت لعاب و کاشی و سرامیک در این شرکت خبر داد.

علی امیرارجمند مدیرعامل شرکت تعاونی دانش بنیان فراپویان ایساتیس یزد، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با اشاره به فعالیت این شرکت اظهار کرد: این شرکت دانش‌بنیان از سال ۸۵ فعالیت خود را در زمینه تولید مواد پیشرفته سرامیکی، کاشی و لعاب آغاز کرده است تا جایکه محصولاتی مانند مواد پیشرفته جایگزین زیرکن، مواد پیشرفته جایگزین روی، ساخت و تولید سیمان رنگی، قطعات و مواد پیشرفته سرامیکی، ساخت و تولید سیمان رنگی را تولید می‌کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تأکید کرد: مواد پیشرفته جایگزین زیرکن و مواد پیشرفته جایگزین روی در صنعت لعاب و کاشی و سرامیک از جمله محصولات تولیدی این شرکت است که در این ترکیب مینرالی و شیمیایی جدیدی جهت جایگزینی با اکسید روی مصرفی در صنعت لعاب و فریت سازی می‌شود. همچنین با جایگزینی زیرکن بالغ بر ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی می‌شود.

وی تصریح کرد: مواد لعابی کاملا با دانش بومی در کشور تولید می‌شود این در حالیست که این مواد در گذشته از خارج به ویژه اروپا، افریقای جنوبی و چین وارد می‌شود. هم اکنون تقریبا ۵۰ درصد نیاز بازار داخلی را تامین می‌کنیم. همچنین محصول تولیدی قرار است که به کشور ترکیه صادر شود.

امیرارجمند گفت: تولید براساس نیاز مشتریان است به طوریکه روزانه ۱۰ تن مواد و در سال ۳ هزارتن تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین تولید پوشش ایمپلنت دندانی تا پایان سال در دستور کار که هم اکنون مراحل تست نهایی را طی می‌کند.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها