کد خبر: ۱۷۳۶۰
|
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰
دانشمندان علوم مغز و اعصاب افکار را هنگام حرکت در مغز انسان، دنبال کرده اند.

به گزارش «نبض فناوری»، یک مطالعه با استفاده از بیماران صرعی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، به دانشمندان علوم مغز و اعصاب فرصتی داده تا حرکت افکار را در مغز انسان، از نشات گرفتن تا پاسخ ردیابی کنند.

یافته های منتشر شده در سال 2018، نقش قشر پیش پیشانی را به عنوان هماهنگ کننده فعل و انفعالات پیچیده بین مناطق مختلف مغز تأیید می کند؛ ادراک ما را با عمل پیوند می دهد.

تلاش های قبلی برای اندازه گیری انتقال اطلاعات از یک منطقه به منطقه دیگر، متکی به فرایندهایی مانند تصویرسازی تشدید مغناطیسی کارکردی (fMRI) بود که اگرچه غیرتهاجمی هستند؛ اما وضوح تصویری کمتری دارند.

مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، فعالیت الکتریکی نورون ها را با استفاده از یک تکنیک دقیق به نام الکتروکورتیکوگرافی (EEG) ثبت کرد.

این کار به صدها الکترود کوچک نیاز دارد تا درست در برابر قشر قرار بگیرند، جزئیات فضایی بیشتری نسبت به الکتروکورتیکوگرافی فراهم می کند و وضوح را در زمان fMRI بهبود می بخشد.

شرکت کنندگان باید به محرک گوش دهند و پاسخ دهند یا تصاویر چهره ها یا حیوانات را روی صفحه تماشا کنند و از آنها خواسته شد که عملی انجام دهند. بعضی از کارها پیچیده تر از بقیه بودند.

محققان حرکت ثانیه ای فعالیت الکتریکی را از یک منطقه مانند مناطقی که با تفسیر محرک های شنوایی مرتبط هستند به قشر پیشانی، تا مناطق مورد نیاز برای شکل دادن به یک عمل، مانند قشر حرکتی کنترل کردند. نتایج به وضوح بر نقش قشر پیشانی در کارگردانی فعالیت ها تأکید داشتند.

این ویدئو نشان می دهد که مغز افراد برای کار دشوارتر، مانند گفتن کلمه ای که مخالف کلمه دیگری باشد؛ جهت تشخیص (زرد)، تفسیر و جستجوی پاسخ (قرمز) و پاسخ (آبی) و همچنین فعالیت پایدار لوب پیشانی (قرمز) برای هماهنگی تمام مناطق درگیر مغز به 2-3 ثانیه زمان نیاز دارد.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها