کد خبر: ۱۷۳۶۹
|
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛
ابزار جدید با استفاده از هوش مصنوعی با بودجه محدود تعمیرات ساختمان را به صورت هوشمندانه هدف قرار می دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، محققان برای کمک به دولت ها و سازمان های دیگر ابزاری را با بودجه محدود تولید کرده اند که با هوشمندی بیشتری در ساخت تعمیرات ساختمان هزینه می کنند.

این ابزار جدید با استفاده از هوش مصنوعی و تکنیک های استخراج متن گزارش های مکتوب بازرسی را تجزیه و تحلیل و تعیین می کند که به چه کاری فوراً نیاز است.

کریم مصطفی دکترای مهندسی گفت: «این ارزیابی ها اکنون عمدتا ذهنی و نظرات مردم براساس تجربه و آموزش است ما از داده های واقعی ساختمان استفاده می کنیم تا تصمیمات را عینی تر و هزینه ها را کاهش دهیم.»

محققان گزارش های بازرسی در بام 400 مدرسه را كه تحت مدیریت هیئت مدرسه منطقه تورنتو اداره می شدند، بررسی كردند. یک مدل رایانه ای برای جستجو در گزارش های یک تا دو صفحه ای برای یافتن حدود 30 کلمه کلیدی، از جمله کلماتی مانند آسیب و نشت ساخته شد.

نرم افزار هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل فرکانس کلمات کلیدی، به علاوه عواملی از جمله سن سقف ها، مدارس را بر اساس فوریت تعمیر یا تعویض به چهار دسته تقسیم کرد. هدف این بود که به هیئت مدیره مدرسه روشی عینی برای هدف قرار دادن بودجه محدود خود، تسریع در روند ارزیابی و کمک به صرف پول در جایی منطقی تر بپردازیم.

اگرچه این نرم افزار برای ارزیابی نیاز به تعمیرات سقف تولید شده اما می توان با استفاده از این نرم افزار اولویت بندی سایر کارها را برای سازمانهایی با محدودیت بودجه جهت تعمیر انجام داد.

مصطفی همچنین در تلاش است تا انواع دیگر داده ها، از جمله تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی عکس ها را در مدل ارزیابی بگنجاند.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها