کد خبر: ۱۷۳۷۷
|
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۵
با فناوری گوگل و مایکروسافت؛
فرانسه تصمیم دارد با استفاده از فناوری ابر رایانش مایکروسافت و گوگل اطلاعات حساس خود را در این کشور ذخیره کند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، دولت فرانسه اعلام کرد در صورت تأیید فناوری رایانشی ابری که گوگل و مایکروسافت توسعه داده‌اند، برخی از اطلاعات حساس دولتی و شرکتی این کشور در آن ذخیره خواهند شد.

این اقدام بخشی از طرح استراتژیکی است که توسط برونو لو میر وزیر اقتصاد فرانسه و دو وزیر دیگر اعلام شده است.

به عبارت دیگر فرانسه سعی دارد برای کاهش نگرانی‌ها در این زمینه فناوری‌های شرکت‌های آمریکایی را در خاک کشور خود به کار گیرد.

گوگل و مایکروسافت همراه آمازون بازار ذخیره اطلاعات جهان را در اختیار دارند. همین امر به نگرانی‌های اروپا درباره نظارت آمریکا بر اطلاعات دامن زده است.

لو میر در این باره گفت: با وجود تضمین محل سرورها در خاک فرانسه و همچنین مالکیت اروپایی شرکت‌هایی که اطلاعات را ذخیره و پردازش می‌کنند، می‌توان یک گزینه معتبر رایانش ابری را در اروپا توسعه داد.

وزیر اقتصاد فرانسه در ادامه افزود: بنابراین ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین شرکت‌ها (منظورم مایکروسافت یا گوگل است)، می‌توانند لیسانس تمام یا بخشی از فناوری خود را به شرکت‌های فرانسوی بدهند.

برچسب ابر معتبر به شرکت‌هایی ارائه می‌شود که سرویس‌هایی منطبق با اصول گفته شده توسط لومیر باشند و شرایطی داشته باشند که توسط سازمان امنیت سایبری فرانسه مطرح شده‌است.

گوگل نیز از توضیحات دولت فرانسه استقبال کرد و افزود از نیاز کشور به بالاترین میزات امنیت پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر دو شرکت فرانسوی سرویس ابر مورد نیاز کشور را تأمین می‌کنند که یکی از آنها سال گذشته با گوگل شریک شد تا ظرفیت‌های رایانشی خود را بسازد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها