کد خبر: ۱۷۴۱۹
|
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰
محققان دانشگاه سنگاپور با استفاده از سیگنال‌های بی سیم وای فای موفق شدند انرژی لازم برای روشن کردن یک چراغ ال ای دی را تأمین کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، دانشمندان از سال‌ها قبل در تلاش بوده‌اند تا از امواج رادیویی برای تأمین برق تجهیزات الکترونیکی کوچک استفاده کنند و حالا این تلاش‌ها با توجه به همه‌گیری شبکه‌های وای فای به نتیجه رسیده است.

بدین منظور تراشه‌ای جدید تولید شده که می‌تواند سیگنال‌های وای فای را دریافت کرده و به برق تبدیل کند تا از این طریق چراغ‌های کوچک ال ای دی روشن شوند. انتظار می‌رود در آینده از این شیوه برای تأمین انرژی حسگرها و دستگاه‌های کوچک الکترونیک استفاده شود.

تراشه‌ای که بدین منظور تولید شده، متشکل از اسیلاتورهای دارای چرخش گشتاوری یا STO است که می‌توانند امواج رادیویی را دریافت و انرژی مختصری تولید کنند. با استفاده از چند اس تی او در کنار یکدیگر در یک تراشه می‌توان خروجی برق را افزایش داد.

تراشه طراحی شده بدین شیوه قادر به دریافت امواج رادیویی ۲.۴ گیگاهرتزی وای فای و تبدیل آنها به ولتاژ مستقیم است. از این ولتاژ برای روشن کردن چراغ‌های ال ای دی ۱.۶ ولتی به مدت یک دقیقه استفاده شد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها