کد خبر: ۱۷۴۲۷
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۲
گاهی اوقات حجم ویدئو‌های ضبط شده با تلفن همراه یا دوربین‌های حرفه‌ای بسیار زیاد است. ارسال ویدئو‌های پرحجم یکی از مشکلاتی است که بیشتر کاربران در فضای مجازی با آن رو به رو هستند. فشرده سازی اندازه ویدئو، ارسال آن برای دوستان و خانواده، اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی و صرفه جویی در فضای تلفن را آسان می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، چین فقط چند روز پس از فرود مریخ نورد خود در مریخ، در حال آماده سازی برای پرتاب موشک حامل تجهیزات، برای ایستگاه فضایی جدید خود است. پکن برای جبران عقب ماندگی پیشگامی روسیه و ایالات متحده، با راه اندازی چند پروژه در مدار زمین و فرود سفینه‌های بدون سرنشین روی ماه و مریخ، میلیارد‌ها دلار را به برنامه فضایی خود اختصاص داده و در حال تلاش است تا برنامه‌های خود را عملی کند.

در مأموریت آینده، سفینه باری تیانژو ۲ (Tianzhou-۲) با موشک ۱۴ تنی Long March ۷ پرتاب می‌شود و انتظار می‌رود ملزوماتی مانند لباس و غذا را به ماژول اصلی ببرد.

جزئیات برنامه چین برای ساخت ایستگاه فضایی

ایستگاه فضایی تیانگونگ که به معنی "کاخ آسمانی" است، در کل به ۱۰ مأموریت برای تکمیل مونتاژ در مدار نیاز دارد. مقامات چینی زمان دقیقی را برای آخرین مأموریت اعلام نکرده اند، اما می‌گویند این مأموریت در جزیره جنوبی هاینان انجام خواهد شد.

چین در حال آماده سازی برای ساخت ایستگاه فضایی جدید خود

بر اساس گزارش وب سایت گارد ساحلی ژاپن، مقامات دریایی چین با اشاره به "پرتاب موشک" بین ساعت ۱۷:۰۰ به وقت گرینویچ در روز چهارشنبه (بین ساعت ۱ تا ۲ بامداد در چین) هشدار ناوبری صادر کرده اند. هائو چون، مدیر دفتر مهندسی فضایی سرنشین دار چین هم گفت که ساخت ایستگاه فضایی وارد مرحله حساسی شده است.

با احتمال بازنشستگی ایستگاه فضایی بین المللی پس از سال ۲۰۲۸، چین می‌تواند به تنها ایستگاه فضایی انسانی در مدار زمین تبدیل شود. اگرچه مقامات چینی گفته اند که آن‌ها برای همکاری خارجی در ایستگاه فضایی خود مشکلی ندارند، اما دامنه این همکاری هنوز مشخص نیست.

انتظار می‌رود مریخ نورد چین به زودی مطالعه زمین شناسی در مریخ را آغاز کند و حدود سه ماه را صرف عکس گرفتن و برداشت اطلاعات کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها