کد خبر: ۱۷۴۳۰
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۴
شرکت ULA موشک‌های ماهواره بر Atlas V را برای حفاظت از ماهواره های آمریکایی و امنیت فضایی این کشور، از منطقه کاناورال فلوریدا به فضا فرستاد.

به گزارش «نبض فناوری»، عصر روز سه شنبه ULA که به عنوان شرکت ائتلاف و راه اندازی شناخته می‌شود یک موشک را از مرکز فوریت‌های فضایی کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب کرد.

موشک اطلس V ماهواره‌های نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا را به فضا حمل می‌کند در اصل قرار بود دوشنبه راه اندازی شده و به فضا پرتاب شود، اما به دلیل مشکلات موجود در سیستم مایع اکسیژن این راکت، پرتابش با تاخیر همراه بود.

یکی از کارشناسان این پرتاب اعلام کرد که پرتاب روز سه شنبه یکی جدیدترین موارد شناسایی شبکه ماهواره‌ای فضایی بر پایه مادون قرمز شرکت Lockheed-Martin است. "این پنجمین پرتاب فضایی بر پایه سیستم مادون قرمز بوده که ماهواره‌های اعلام خطر را به فضا فرستاده است. این پرتاب در واقع جدیدترین و آخرین پرتابی است که این ماهواره را به صورت فلکی ماهواره‌های مادون قرمز هوایی متصل کرده و و از ملت ما در برابر گروهی از حملات ماهواره‌ای که از روش‌های مختلف در سراسر جهان انجام می‌شود، محافظت می‌کند. "

گری ونتز مدیر ULA اعلام کرد که این شرکت سابقه طولانی در پشتیبانی از انجام ماموریت‌های حفاظتی فضایی داشته است. "این ماموریت ۹۱ امین پشتیبانی از پروژه‌های حفاظت ملی فضا است. "

گفتنی است؛ آخرین پرتاب این پروژه که به نام SBIRS نیز شناخته می‌شود، قرار است در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها