کد خبر: ۱۷۵۰۷
|
۰۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰
توسط هکرها صورت گرفت؛
خطوط هواپیمایی هند موسوم به ایرایندیا از افشای اطلاعات خصوصی بیش از ۴.۵ میلیون نفر از مسافران خبر داده است. بخشی از این اطلاعات حساس بوده و مربوط به 10 سال پیش است.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از انگجت، اطلاعات افشا شده مربوط به مسافرانی است که از آگوست سال ۲۰۱۱ تا فوریه سال ۲۰۲۱ از ایرایندیا برای مسافرت به نقاط مختلف جهان استفاده کرده‌اند.

البته هکرها نتوانسته‌اند به کلمات عبور کاربران خدمات ایرایندیا دست یابند، اما آنها به اسامی مسافران و اطلاعات دیگری همچون آدرس و داده‌های تماس، جزئیات اطلاعات بلیط‌های صادر شده و مسیرهای متداول پروازی مسافران دست یافته‌اند.

هکرها توانسته‌اند اطلاعات کارت اعتباری مسافران را نیز به دست آورند، اما چون شماره‌های سی وی وی یا سی وی سی کارت‌های اعتباری در میان داده‌های هک شده وجود ندارد، کارایی اطلاعات به دست آمده برای سرقت پول مشخص نیست.

ایراندیا در ۲۵ ماه فوریه متوجه وقوع این حمله هکری شده بود، اما تا ۲۵ مارس نتوانسته بود هویت مسافران هک شده را شناسایی کند و کماکان در حال تحقیق در مورد ماهیت این حمله هکری است.

منبع: مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها