کد خبر: ۱۷۵۶۲
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰
توسط یک شرکت دانش‌بنیان محقق شد؛
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادوات راهداری شهاب، با بیان اینکه این شرکت دانش‌بنیان با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و مهندسان داخلی هم اکنون تنها تولید کننده مجموعه کامل ماشین آلات زمستانی است، گفت: صادرات محصولات تولیدی را تا پایان سال جاری در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

وحید دانشگرزاده مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادوات راهداری شهاب، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با اشاره به فعالیت این شرکت اظهار کرد: این شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید تجهیزات زمستانی و ایمنی راه‌ها با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و مهندسان داخلی هم اکنون تنها تولید کننده مجموعه کامل ماشین آلات زمستانی (برفروب و برفخور ریلی و جاده‌ای و شهری و همچنین دستگاه نمکپاش و زنجیر چرخ‌های اتوماتیک و شنی)، ماشین‌های خدماتی ریلی (ماسه خور و ماسه روب ریلی و برفخور ریلی) و بزرگترین تولید کننده علائم ایمنی و ترافیکی در خاورمیانه است. همچنین در حوزه کشاورزی دستگاه کمباین برنج را تولید می‌کنیم.

وی تصریح کرد: توسعه پایدار و بهبود مستمر یکی از اهدافی است که در راستای افزایش توان خدمت رسانی به جامعه باعث شده تا با استفاده از ابزار‌های گوناگون مهندسی در واحدهایی، چون تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت و تضمین کیفیت در جهت رفع و اصلاح مشکلات و طراحی و تولید محصولات جدید مطابق نیازمندی‌های مشتری گام بردارد.

دانشگرزاده گفت: تمام این تجهیزات با دانش بومی و توان مهندسی داخلی براساس نیاز بازار در داخل کشور تولید می‌شود تا جاییکه تمام تجهیزات ثبت اختراع شده است. هم اکنون این شرکت دانش بنیان تنها تولیدکننده در این حوزه است؛ اما امروزه به دلیل نبود اعتبار و بدهی دولت برخی از تجهیزات تولید نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادوات راهداری شهاب، اظهار کرد: در تجهیزات زمانی تنها تولیدکننده هستیم به گونه‌ای که ۹۰ درصد بازار داخلی ما تولید می‌کنیم.

وی با تأکید براینکه صادرات محصولات تولیدی را تا پایان سال جاری در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم، اظهار کرد: در همین راستا یک قرارداد ۴ میلیون یورویی را با کشور‌های آسیای میانه منعقد کردیم.

دانشگرزاده نقل و انتقال پول را یکی از مشکلات کلیدی برسرراه شرکت‌های تولیدی عنوان کرد.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها