کد خبر: ۱۷۷۰۸
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰
شرکت مایکروسافت اعلام کرد گروهی که SolarWinds را هک کردند اکنون آژانس‌های دولتی و NGO‌ها را مورد حمله قرار دادند.

به گزارش« نبض فناوری» شرکت مایکروسافت روز پنجشنبه گفت که گروهی که به دنبال حمله سایبری به SolarWinds (SWI.N) شناسایی شدند اکنون سازمان‌های دولتی، اتاق‌های فکر، مشاوران و سازمان‌های غیر دولتی را هدف قرار دادند.

مایکروسافت در پیام گفت: "در این هفته ما حملات سایبری را عامل تهدید سازمان‌های دولتی، اتاق‌های فکر، مشاوران و سازمان‌های غیر دولتی دیدیم. این اظهارات هفته‌ها پس از حمله باج افزار در ۷ ماه مه به Colonial Pipeline باعث بسته شدن بزرگترین شبکه خط لوله سوخت ایالات متحده به مدت چند روز شد، و این امر باعث اختلال در تأمین سوخت آمریکا شد.

مایکروسافت روز پنجشنبه گفت: "این موج حملات تقریباً ۳۰۰۰ حساب ایمیل را در بیش از ۱۵۰ سازمان مختلف هدف قرار داده است". در حالی که سازمان‌ها در ایالات متحده بیشترین سهم را در حملات داشتند، قربانیان هدف از حداقل ۲۴ کشور بودند. مایکروسافت در ادامه گفت: حداقل یک چهارم سازمان‌های هدف درگیر توسعه بین المللی، مسائل بشردوستانه و حقوق بشر بودند.

هک شرکت فناوری اطلاعات SolarWinds، که در ماه دسامبر شناسایی شد، به هزاران شرکت و ادارات دولتی که از محصولات آن استفاده می‌کردند دسترسی پیدا کرد. برد اسمیت رئیس مایکروسافت این حمله را "بزرگترین و پیچیده ترین حمله ای که جهان تاکنون دیده است" توصیف کرد. مایکروسافت گفت، حملاتی که مایکروسافت روز پنجشنبه فاش کرد به نظر می‌رسد در ادامه تلاش‌های متعدد برای هدف قرار دادن آژانس‌های دولتی درگیر در سیاست خارجی به عنوان بخشی از تلاش‌های جمع آوری اطلاعات باشد. این شرکت گفت که در حال آگاه سازی تمام مشتریان هدف خود است و "هیچ دلیلی برای باور کردن" ندارد که این حملات شامل هرگونه بهره برداری یا آسیب پذیری در محصولات یا خدمات مایکروسافت است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها