کد خبر: ۱۷۹۱۰
|
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
مدیرکل ارتباطات قم:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به‌برنامه‌های وزارت ارتباطات برای حمایت از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات، از تصویب ارائه تسهیلات به ۲ طرح متقاضی نوپا و غیرنوپا در استان خبر داد و گفت: شرکت‌های متقاضی تسهیلات باید از سازمان نظام صنفی تاییدیه داشته باشند.

به گزارش« نبض فناوری» جوادغلام پور در «دومین نشست کارگروه استانی وام وجوه اداره شده» اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور توسعه و ارتقای خدمات حوزه فناوری اطلاعات، اعتبارهایی از محل وجوه اداره شده را در چارچوب قوانین و مقررات موجود و با هدف حمایت از طرح‌ها، طرح های مولد اشتغال پایدار و توسعه خدمات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب تسهیلات و با شرایط مناسب به‌جامعه هدف پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: تسهیلات وجوه اداره شده به‌شرکت‌هایی ارایه می شود که دارای تاییدیه نظام صنفی باشند.

وی با بیان اینکه در این نشست ۲ طرح نوپا و غیرنوپا با عاملیت پُست بانک و صندوق کارآفرینی امید بررسی و برای دریافت تسهیلات به‌کارگروه وام وجوه اداره شده کشوری معرفی شدند تصریح کرد: تایید اولیه درخواست‌ها توسط کارگروه استانی به این معنی‌ است که این درخواست‌ها استحقاق لازم برای سیر مراحل بعد را دارند.

وی اضافه کرد: این طرح‌ها بعد از اخذ تاییدیه از کارگروه کشوری برای پرداخت به‌بانک عامل معرفی می‌شوند.

غلام پور افزود: این تسهیلات با هدف تامین سرمایه در گردش و توسعه شرکت‌ها و پلتفرم‌های فعال در حوزه اپلیکیشن‌های آموزشی و تولید محتوا، اقتصاد دیجیتال، صندوق‌های جسورانه، توسعه شتاب دهنده‌های تخصصی، فعالان صنفی حوزه فناوری اطلاعات، عرضه کنندگان محصول‌ها در پلتفرم‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و توسعه کسب و کارهای نوپا و غیر نوپا در این حوزه‌ها است.

مدیر کل ارتباطات قم تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به‌سامانه https://tavanafarin.ito.gov.ir/ اطلاعات تکمیلی و شرایط پرداخت تسهیلات فوق را مشاهده و به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها