کد خبر: ۱۸۰۳۰
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گسترش صادرات محصولات زیست فناورانه را در ۳۰ سرفصل هدف‌گذاری کرده است. این کار ارزش افزوده بالایی برای کشور به همراه دارد.

به گزارش« نبض فناوری» گسترش صادرات محصولات زیست فناورانه در ۳۰ سرفصل، یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است تا در طی ۵ سال آینده صدها میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.

در این برنامه 5 ساله، هدف گذاری شده است تا محصولات با کیفیت و استاندارد دانش‌بنیان‌ها که در بازارهای جهانی مشتری پیدا کند، مورد حمایت قرار گیرد و به این بازارها برسد. این کار همچنین به رونق و شکوفایی اقتصادی کشور نیز کمک می‌کند.

قرار بر این است که این کار در قالب ۱۶ پروژه و با کمک ذینفعان و نهادهای اثرگذار در این حوزه اجرایی شود. اجرای پروژه‌های تولید مشترک در بازارهای هدف نیز در همین راستا دنبال می‌شود.

از دیگر برنامه‌های تدوین شده برای تحقق هدف توسعه صادرات محصولات زیستی در کشور، حمایت از طرح‌های توسعه صادراتی شرکت‌ها است. کاری که قرار است با ارائه حمایتهای مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری از شرکت‌ها اجرایی شود.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها