کد خبر: ۱۸۰۴۰
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۶
رئیس پارک فناوری پردیس خبر داد؛
رئیس پارک فناوری پردیس از فروش ۵هزار میلیارد ریالی فروش محصولات شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک در زمینه کرونا خبر داد.

به گزارش« نبض فناوری» مهدی صفاری نیا امروز در مراسم رونمایی از داروی سالیراویرا که در محل معاونت علمی برگزار شد، گفت: این دارو حاصل تلاش محققان و دانشمندان کشور است که بعد از گذراندن مراحل سخت تأیید دارو در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو آماده ورود به بازار شده است.

وی با بیان اینکه این داروی گیاهی مراحل تحقیقاتی را به خوبی طی کرده، گفت: داروی سالیراویرا در راستای کاهش آلام بیماران کرونایی بوده که سیر تحقیقاتی را به پایان رسانده است.

رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک در زمینه کرونا گفت: از ۲۶ شرکت دانش بنیان پارک پردیس، پنج شرکت در زمینه تولید داروهای مقابله با کرونا فعالیت می کنند؛ همچنین دو شرکت در زمینه تولید واکسن، ۸ شرکت در زمینه تولید تجهیزات بیمارستانی، ۴ شرکت در زمینه تولید مواد ضدعفونی و مابقی نیز در زمینه تولید کیت های تشخیصی کرونا فعالیت می کنند.

وی افزود: دو شرکت فعال در زمینه تولید واکسن اکنون دانش فنی ساخت واکسن های کرونا را به دست آورده اند و درصدد تجهیز خطوط تولید هستند که امیدواریم این واکسن ها در ماه های آینده وارد بازار شود.

صفاری نیا با بیان اینکه همچنین چندین شرکت در زمینه کیت های تشخیص کرونا مجوز گرفته اند، گفت: شرکتهای دانش بنیانی که در زمینه تولید تجهیزات بیمارستانی همچون ونتیلاتور فعالیت می کنند اکنون محصولات آنها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ۴ شرکت در پارک پردیس خط تولید خود را به خط تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک تغییر داده و جایگزین محصول قبلی خود کرده اند.

به گفته صفاری نیا، فروش محصولات شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس که در زمینه مقابله با کرونا بوده است، برابر با ۵ هزار میلیارد ریال بوده که ما توانسته ایم تاکنون ۴۴ میلیارد تومان کمک و تأمین مالی به این شرکت ها داشته باشیم.

وی افزود: البته که این شرکت ها حدود ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز داشته اند که حمایت های ما با این میزان فاصله زیادی داشت؛ از این رو بنا داریم این میزان را از طریق سیستم های بانکی و صندوق های مالی تأمین کنیم تا بتوانیم محصولات مرتبط با کرونا را به واسطه این شرکت ها به بازار برسانیم.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها