کد خبر: ۱۸۰۷۳
|
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
با کمک شرکتهای دانش بنیان؛
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در صدد است با کمک و شناسایی ۳ شرکت دانش‌بنیان، سیستم هوشمند مدیریت ناوگان حمل و نقل را پیاده سازی کند.

به گزارش« نبض فناوری» استفاده از سیستم‌های هوشمند، یکی از مسیرهای مطمئن و کاربردی برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در دنیا است.

در این راستا پروژه‌ای برای اجرایی شدن سیستم‌های مدیریت هوشمند ناوگان به منظور کاهش مصرف سوخت خودروها را در اولویت قرار داده است که اجرای آن می‌تواند عدد قابل توجهی از میزان مصرف سوخت در کشور را کاهش دهد. این کار با اجرایی شدن سیستم‌های هوشمند در تولید تجهیزات کنترل ترافیک، مسیریابی، مکان‌یابی و مدیریت ناوگان حمل‌ونقل عمومی محقق خواهد شد.

به‌کارگیری سیستم‌های هوشمند در تولید تجهیزات کنترل ترافیک، مسیریابی، مکان‌یابی و مدیریت ناوگان حمل‌ونقل عمومی از جمله روش‌هایی است که می توان برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در نظر گرفت.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا این کار را با شناسایی ذینفعان و بازیگران این عرصه، عملیاتی کند. در حال حاضر صنعت بیمه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و صنعت خودروسازی کشور به عنوان بهره‌برداران این طرح نیازهای خود را به ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند.

این ستاد نیازها را به شرکت های دانش‌بنیان اعلام کرده است تا از توان و تخصص آنها برای رفع این نیازها کمک بگیرد.

به منظور از بهینه سازی مصرف انرژی، انتخاب الگوها و اتخاذ و بکارگیری روش‌ها و سیاست‌هایی در مصرف درست انرژی است که استمرار وجود و دوام انرژی و ادامه حیات و حرکت را تضمین کند. با توجه به اینکه منابع انرژی در دنیا رو به اتمام است و زنگ خطر این موضوع به صدا درآمده است همه کشورها به دنبال یافتن مسیری درست برای بهینه کردن مصرف انرژی هستند.

اجرای این پروژه با کمک و شناسایی ۳ شرکت دانش‌بنیان به مرحله اجرا رسیده است تا از ظرفیت آنها برای طراحی و تولید محصولات و سیستم های هوشمند حمل‌ونقل استفاده شود.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها