کد خبر: ۱۸۱۰۴
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۵
با وجود ثروت چند صد میلیاردی؛
گزارشی جدید نشان می دهد جف بزوس و ایلان ماسک با وجود ثروت چند صد میلیاردی چند سال مالیات بر درآمد نپرداخته اند.

به گزارش «نبض فناوری»، مارکت واچ اعلام کرد، طبق گزارش جدید رسانه خبری ProPunlica، چند میلیاردر آمریکایی از جمله جف بزوس بنیانگذار آمازون و تسلا بنیانگذار تسلا چند سال از پرداخت مالیات بر درآمد اجتناب کرده‌اند.

رسانه مذکور با اتکا به اطلاعات مالیاتی هزاران ثروتمند آمریکایی طی ۱۵ سال اخیر این خبر را منتشر کرده است. هرچند این اطلاعات در اختیار سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) است اما تاکنون مشخص نشده ProPunlicaچگونه به آن دسترسی یافته است.

براساس گزارش منتشر شده، ارزش ثروت بزوس ۱۹۱.۷ میلیارد دلار ذکر شده، اما وی در ۲۰۰۷ یا ۲۰۱۱ میلادی مالیات بر درآمد خود را پرداخت نکرده است. ثروت ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی دو شرکت تسلا و اسپیس ایکس نیز ۱۵۱ میلیارد دلار است. او نیز در سال ۲۰۱۸ میلادی مالیات بر درآمد نپرداخته است.

ProPunlica در گزارش خود اشاره می‌کند میلیاردرها در مقایسه با مردم عادی آمریکا درصد بسیار پایینی از درآمد خود را صرف پرداخت مالیات کرده اند.

البته اطلاعات مالی شهروندان محرمانه است و ممکن است کارمندان IRS برای اشتراک گذاری این اطلاعات با اقدامات قانونی روبرو شوند.در همین راستا مقامات فدرال مشغول بررسی نشت این اطلاعات هستند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها