کد خبر: ۱۸۱۰۵
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۰
با اختصاص بودجه ۱۹۰میلیارد دلاری؛
سنای آمریکا لایحه ای را تایید کرد که طبق آن بودجه ای ۱۹۰ میلیارد دلاری برای رقابت با فناوری چین اختصاص می یابد. همچنین در این لایحه تحریم هایی علیه شرکت های چینی در نظر گرفته شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، روز گذشته سنای آمریکا قانونی را جهت ارتقای قدرت این کشور برای رقابت با فناوری چین تأیید کرد.

طبق این قانون بودجه ۱۹۰ میلیارد دلاری برای قدرتمندتر کردن بخش فناوری و تحقیقات آمریکا اختصاص می‌یابد. علاوه بر آن بودجه‌ای جداگانه و شامل ۵۴ میلیارد دلار برای ارتقای فعالیت‌های تولیدی و تحقیقاتی در بخش نیمه رساناها و تجهیزات ارتباطات، از جمله ۲ میلیارد دلار برای توسعه تراشه‌های مورد استفاده خودروسازان در نظر گرفته شده است.

علاوه بر موارد گفته شده در قانون تأیید شده جدید، چند بخش دیگر نیز به چین مربوط است از جمله ممنوعیت دانلود تیک تاک روی دستگاه‌های دولتی و ممنوعیت خرید پهپادهایی که توسط شرکت‌های چینی با پشتیبانی دولت این کشور ساخته و فروخته می‌شوند.

همچنین قانون مذکور تحریم‌های وسیعی علیه شرکت‌های چینی اعمال می‌کند که در حملات سایبری یا سرقت مالکیت معنوی از شرکت‌های آمریکایی شرکت کنند.

به طور معمول قوانین پس از تأیید در سنا به کاخ سفید ارسال می‌شوند تا رئیس جمهور آنها را امضا کند. اما هنوز مشخص نیست قانون تأیید شده جدید که به کاخ سفید ارائه شده شامل چه تغییراتی است و چه مدت زمان طول می‌کشد تا بایدن آن را امضا کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها