کد خبر: ۱۸۱۰۶
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان در تلاش است تا ارتباط میان حوزه‌های مختلف در بخش شیلات کشور را توسعه بخشد.

به گزارش «نبض فناوری»، یکی از کانون‌های که با حمایت دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ایجاد شده است، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، است.

ایران یکی از کشورهای غنی در این حوزه است و علاوه بر صیادی، پرورش شیلات در اشکال مختلف در آن جریان دارد. ، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، تلاش دارد تا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رابطه میان فعالان فناور و دانشگاهی را با بازار و صنعت، تقویت کند.

در این راستا این نهاد، نشست‌های مختلفی را با حضور، پژوهشگران، محققان، فعالان حوزه شیلات، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها و همچنین مقامات دولتی برگزار کرده است.

افزایش همگرایی، همکاری و هماهنگی تمام دست اندرکاران دانش، صنعت و بازار آبزیان و شناسایی چالش‌های کلان و ارتقای وحدت رویه پیرامون فعالیت های اصلی در حوزه صنعت، دانشگاه و بازار آبزیان، از جمله اهدافی است که این کانون به دنبال تحقق آنها است.

مراکز علمی و پژوهشی مانند موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مرکز تحقیقات تاسماهیان دریای خزر و دانشگاه تهران، از جمله اعضای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان هستند.

دستگاه های اجرایی و مراکز وابسته به دولت مانند سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، از جمله دیگر همکاران این نهاد محسوب می‌شوند.

کانون تلاش دارد تا از طریق شبکه‌سازی میان فعالان مختلف رشته آبزیان، ارتباطات علمی و فناورانه را توسعه بخشد. انعقاد تفاهم‌نامه با نهادهای مانند شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی ایران یکی از اقداماتی بود که برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی شد.

کانون آبزیان همچنین با بنیاد برکت، مرکز نوآوری دانشگاه تهران و بنیاد غدیر در جهت همکاری برای توسعه فعالیت‌ها و برگزاری رویداد دریای برکت، همکاری کرد. رویدادی که در آن تلاش شد تا تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه در حوزه آبزیان مورد توجه قرار گیرد.

یکی از برنامه های کانون تلاش برای توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس است.

این کانون از همه پژوهشگران، دانشمندان برجسته، فعالان فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت می‌کند تا طرح‌های نوآورانه خود را با آنها در میان بگذارد تا مشترکاً برای تحقق آن تلاش کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به آدرس اینترنتی این کانون به نشانی kanoonabzian.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها