کد خبر: ۱۸۱۰۷
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
همه ما به اقتضای کار خود در اینترنت به شبکه های خصوصی مجازی احتیاج پیدا می کنیم که باعث کند شدن سرعت اینترنت نیز می شوند؛ در ادامه چگونگی جلوگیری از این امر را آورده ایم.

به گزارش «نبض فناوری»، شبکه های خصوصی مجازی ابزاری عالی هستند، اما همه آنها یک مشکل دارند: اتصال شما را کند می کنند. اگر هنگام اتصال به VPN خود از سرعت آهسته رنج می برید، در اینجا چند اقدام وجود دارد که می توانید برای رفع مشکل انجام دهید.

بررسی کنید آیا VPN شما مشکل دارد یا خیر

قبل از اینکه به چگونگی رفع مشکلات مربوط به VPN بپردازیم، ابتدا باید آزمایش سرعت VPN را انجام دهید.

برای انجام این کار VPN خود را قطع کنید. بدون اتصال VPN به Speedtest.net بروید و اعدادی را که می بینید یادداشت کنید. دوم، VPN را متصل کرده و دوباره تست را اجرا کنید. اگر نتایج حاصل از VPN کمتر از 60درصد سرعت منظم شما باشد، مشکل VPN است.

چگونه مشکلات سرعت VPN را برطرف کنیم

اگر سرعت VPN کند است برای حل مشکل سه گزینه وجود دارد. بسته به اینکه از کدام VPN استفاده می کنید، نحوه انجام این اقدامات کمی متفاوت خواهد بود VPN های مختلف ابزارها و گزینه های نرم افزاری خاص خود را دارند. سعی خواهیم کرد این نکات را به صورت کلی توضیح دهیم تا بتوانید از آنها در هر VPN استفاده کنید.

سرورهای VPN را تغییر دهید

اولین و ساده ترین راه برای رفع مشکلات سرعت با VPN تغییر ساده سرورها است. بیشتر کاهش سرعت به دلیل فاصله بین شما و سرور و همچنین بار روی سرور است. سایر فاکتورها مانند پروتکل VPN و رمزگذاری نیز نقش خود را دارند.

سروری را پیدا کنید که نزدیک تر از سروری باشد که در حال حاضر از آن استفاده می کنید. اگر به دلیل ضرورت نیاز به اتصال به یک کشور دوردست دارید؛به عنوان مثال می خواهید محدودیت های منطقه ای را دور بزنید، پس یک سرور را در قسمت دیگری از آن کشور امتحان کنید. به عنوان مثال، سعی کنید از یک سرور ساحل غربی ایالات متحده استفاده کنید تا یک سرور در ساحل شرقی، یا بالعکس.

گزینه دیگر انتخاب سروری است که کمتر شلوغ باشد. برخی از سرویس های VPN ، مانند NordVPN و VPNArea ، بارگذاری را در یک سرور نشان می دهند، که این کار را بسیار ساده تر می کند.

تنظیمات VPN را تغییر دهید

اگر تغییر سرورها عمل نکرد؛ گزینه بعدی تغییر برخی از تنظیمات VPN است. بعضی از سرویس ها این کار را سخت تر از سرویس های دیگر می کنند؛ اما در بیشتر موارد می توانید از طریق نوعی نماد چرخ دنده در منوی سرویس گیرنده VPN به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

با بررسی سطح رمزگذاری استفاده شده توسط VPN شروع کنید. اگر روی AES-256 تنظیم شده ببینید آیا می توان آن را به رمز 128 بیتی تغییر داد. ممکن است AES-256 رمزگذاری درجه نظامی باشد؛ اما AES-128 اساساً به همان اندازه خوب است.

گزینه دیگر این است که بررسی کنید VPN شما از Wireguard به عنوان گزینه استفاده می کند یا خیر. این شکل جدیدی از رمزگذاری VPN است که می تواند ارتباط شما را به سرعت افزایش دهد. در برخی موارد، یک نوع سفارشی مانند NordLynx NordVPN به شما ارائه می شود.

پروتکل های VPN را تغییر دهید

نکته آخر اینکه می توانید پروتکل ها را تغییر دهید. پروتکل VPN مجموعه ای از قوانین و دستورالعمل ها است که بر نحوه ارتباط VPN با سرورها نظارت می کند و پروتکلهای مختلف می توانند با سرعت های مختلف کار کنند.

به طور کلی پروتکلهای، PPTP ، L2TP و IKEv2 بسیار سریع هستند، OpenVPN پیش فرض برای بسیاری از VPN  ب آهسته تر است.

ما توصیه می کنیم که در اکثر موارد به آن پایبند باشید و فقط انواع پروتکل را از TCP به UDP تغییر دهید. فناوری پشت آن پیچیده است، اما به طور کلی، استفاده از OpenVPN با UDP تعادل خوبی بین سرعت و امنیت است و هیچ نقص واقعی ندارد.

ExpressVPN یک پروتکل Lightway جدید ایجاد کرد که نوید داده همه چیز را تسریع می کند و از ماه مه 2021 به صورت بتا در دسترس است.

VPN سریعتری را انتخاب کنید

اگرVPN شما هنوز کند است. در این صورت، سرویس ضعیفی را انتخاب کرده اید و توصیه می کنیم VPN خود را تغییر دهید. واقعیت این است که اکثر VPN های مناسب با تنظیمات پیش فرض سرعت خوبی دارند.

سایت نبض فناوری در مورد سرعت  ExpressVPN را توصیه می کند. این VPN سریع با تعداد زیادی سرور است و توسط یک شرکت قابل اعتماد پشتیبانی می شود. در صورت عدم رضایت در 30 روز اول  استفاده پول کاربر را نیز عودت خواهد داد.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
شین
۰۰:۴۱ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
نبض فن آوری عزیز که VPN هایی رو معرفی می کنید که باید برای استفاده از آنها پول پرداخت کرد، آیا فکر کردین که هزینه اینVPN ها برای ایرانی ها خیلی زیاد است و درکنار آن چگونه پرداخت کنند؟
این موضوع را هم در نظر بگیرید که اگر آن VPN توسط حکومت مسدود شود آن هزینه زیادی که پرداخت شده برباد می رود
7
0
SAM
۱۷:۴۹ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
نبض فناوری عزیز دوستان گرامی فیلترینگ رو مسخره می‌کنی ؟
0
0
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها