کد خبر: ۱۸۱۰۸
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۳
اطلاعات درز کرده در آگوست گذشته نشان داد که شرکت گوگل قصد دارد اولین تلفن پیکسل تاشو خود را در اواخر سال 2021 منتشر کند؛ اکنون یک سایت کره ای بر این خبر صحه گذاشت.

به گزارش «نبض فناوری»، ممکن است گوگل از Pixel Watch طفره رفته باشد؛ اما به نظر می رسد در حال کار روی گوشی های تاشو باشد.

 سایت صنعت کره TheElec اکنون گزارش می دهد که سامسونگ تولید پنل های OLED تاشو را از اکتبر امسال برای گوشی های تاشو آینده گوگل، ویوو و شیائومی آغاز می کند؛ گزارش می شود همه این موارد در اواخر سال جاری مشخص خواهد شد.

گوگل جاه طلبی های خود را در مورد تلفن های همراه مخفی نگه نداشته است. در سال 2019، برنامه های ثبت اختراع برای صفحه های تاشو خود را منتشر و اعتراف کرد که مدتی است که از آنها نمونه سازی کرده است  و به CNET گفت که هنوز مورد استفاده مشخصی ندارد.

TheElec  اعلام کرد که این گوشی صفحه 7.6 اینچی واحد دارد که به داخل تا می شود، در حالی که تلفن آینده Vivo دارای صفحه اصلی 8 اینچی و صفحه نمایش 6.5 اینچی خارجی است. در آن اشاره ای به اندازه صفحه نمایش گوشی جدید شیائومی نشده است.

مشخص نیست که آیا پیکسل تاشو واقعاً با نمایشگری که توسط خود گوگل طراحی شده ارائه می شود. سامسونگ به عنوان تولید کننده قراردادی برای بسیاری از شرکت های دیگر عمل می کند برای مثال نمونه ای از پردازنده های داخلی اپل را تولید می کند. در هر صورت، ممکن است یک قسمت از صفحه نمایش به سامسونگ تعلق داشته باشد: ETNews گزارش می دهد که سامسونگ شیشه فوق العاده نازک روکش اختصاصی خود را (که از نظر فنی توسط سازنده آلمانی Schott ساخته شده است) به سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند عرضه خواهد کرد و انتظار می رود گوگل نیز از آن استفاده کند.

شیائومی قبلاً در اوایل سال جاری میلادی خبر از گوشی تاشو با نام Mi Mix Fold داده بود. TheElec همچنین گزارش کرده است که اوپو تولید گوشی تاشو جدید با صفحه اصلی 7.1 اینچی و یک نمایشگر کوچکتر از 1.5 تا 2 اینچ به صورت مورب را تا سال 2022 به تعویق انداخته است.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها