کد خبر: ۱۸۱۲۳
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
شرکت اپل در رویداد WWDC اعلام کرد که برنامه فیس تایم از طریق وب به اندروید و ویندوز متصل خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، کاربران اندروید و ویندوز سرانجام می‌توانند از برنامه فیس تایم اپل استفاده کرده و با آن ارتباط بگیرند. در خلال سخنرانی WWDC، اپل اعلام کرد که FaceTime در وب در دسترس خواهد بود تا کاربران بتوانند از طریق دستگاه‌های اندرویدی و رایانه‌های شخصی ویندوزی، تماس بگیرند. این سرویس تماس ویدیویی قبلاً فقط در دستگاه‌های iOS و Mac در دسترس بود.

شرکت اپل با این بروزرسانی، FaceTime را کمی بیشتر به یک سرویس تماس ویدیویی شبیه به Zoom تبدیل می‌کند. همچنین برنامه فیس تایم، به شما امکان می‌دهد پیوندی را به یک تماس برنامه ریزی شده به اشتراک بگذارید.

البته تاریخ انتشار اعلام نشد. به نظر می‌رسد ویژگی‌های وب با iOS ۱۵ در پاییز راه اندازی شود. اپل همچنین تعداد دیگری از بروزرسانی‌های FaceTime را در iOS ۱۵ اعلام کرد. یک گزینه جدید مشاهده شبکه، یک ویژگی صوتی برای بهبود کیفیت صدا، پشتیبانی صوتی فضایی و گزینه تاری پس زمینه با "حالت عمودی" وجود دارد.

برنامه FaceTime از طریق وب به اندروید و ویندوز می‌آید

ویژگی جدید SharePlay  در نسخه جدید فیس تایم

همچنین یک ویژگی جدید مهم به نام SharePlay نیز در نسخه جدید وجود دارد. SharePlay به گروهی از افراد اجازه می‌دهد یک ویدئو یا موسیقی را به صورت همگی تماشا کنند یا گوش دهند. این ویژگی به شما امکان می‌دهد، آهنگ‌ها و فیلم‌ها را بکشید یا صفحه خود را به اشتراک بگذارید. البته برخی از اسامی اصلی برای پشتیبانی از این ویژگی نیز وجود دارند، از جمله دیزنی پلاس، هولو، HBO Max و توئیچ. البته اپل موزیک و اپل تی وی پلاس نیز از آن پشتیبانی می‌کنند.

این ویژگی نشان می‌دهد که اپل امیدوار است FaceTime را بیشتر به یک فضای پاتوق تبدیل کند و نه فقط راهی برای برقراری تماس ویدیویی باشد.

منبع:باشگاه

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها