کد خبر: ۱۸۱۲۶
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۵
آژانس فضایی چین تصاویری از سطح مریخ و سکوی فرود کاوشگر جدید خود که به سطح سیاره سرخ رسیده را منتشر کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، اداره ملی فضایی چین تصویر جدیدی که توسط کاوشگر تیانون -۱ گرفته شده و اولین سفینه فضایی چین و سکوی فرود آن را در سطح سیاره مریخ نشان می‌دهد منتشر کرد.  این تصویر در تاریخ ۲ ژوئن با دوربین با وضوح بالا که روی کاوشگر Tianun-1 نصب شده، به ثبت رسیده و دو نقطه روشن را در گوشه بالا سمت راست نشان می‌دهد که نقطه بزرگتر نشان دهنده سکوی فرود و نقطه کوچکتر مریخ نورد Chorong است.

اداره فضایی چین با اشاره به اینکه یک نقطه روشن دیگر در قسمت پایین سمت چپ تصویر وجود دارد گفت: این نقطه گرمای کپسول ورودی را نشان می‌دهد و لکه‌های روشن در مرکز تصویر، پشت جلد کپسول ورودی و چتر است که در هنگام فرود این کاوشگر باز شده است.

اجزای کاوشگر Tianun-1

قابل ذکر است که در ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۲۰، مأموریت کاوشگر چینی تیانون -۱، متشکل از یک وسیله نقلیه مداری، یک لندر و یک وسیله نقلیه قایق شکل آغاز شد و در ۱۵ می، لندر حامل قایق در قسمت جنوبی و روی دشتی وسیع در نیمکره شمالی مریخ فرود آمد. مریخ نورد (چورونگ)، دومین مریخ نورد چینی بود که در ۲۲ ماه می‌ از سکوی فرود خود روی سطح مریخ بلند شد و شروع به کاوش در سیاره سرخ کرد و چین را به دومین کشور پس از ایالات متحده تبدیل کرد که با موفقیت در سطح مریخ فرود آمده و مریخ نوردی را از راه دور کنترل می‌کند.

گفتنی است که سازمان فضایی ناسا در حال حاضر هلی کوپتر نبوغ و مریخ نورد‌های استقامت و کنجکاوی را روی سطح مریخ دارد که درباره وجود حیات و خاک این سیاره تحقیق می‌کنند و تصاویری را از این سیاره به زمین می‌فرستند، این سازمان دیروز اعلام کرد که هلی کوپتر نبوغ هفتمین پرواز خود را به زودی روی مریخ انجام خواهد داد.

منبع:باشگاه

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها