کد خبر: ۱۸۱۴۶
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰
لایحه قانونی توسط رییس جمهور رومانی امضا شد که حضور چین و شرکت هواوی در ساخت شبکه های مخابراتی ۵G این کشور را به دلیل نگرانیهای امنیتی ممنوع می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، دولت میانه روی فلورین سیتو، نخست وزیر رومانی و متحد کلاوس یوهانیس، رییس جمهور این کشور در آوریل ممنوعیت شرکت های تحت کنترل چین را تایید کرد و متعاقبا پارلمان بر ممنوعیت مذکور مهر تایید زد.

اروپا به میدان نبرد جنگ سرد فناوری میان چین و آمریکا تبدیل شده و رقیبان اروپایی هواوی شامل اریکسون و نوکیا با طرد رقیب چینی خود از کشورهای اروپایی انحصار بازار این منطقه را به دست می گیرند.

بر اساس گزارش رویترز، رومانی حتی پیش از پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سال ۲۰۰۴ متحد وفادار واشنگتن بود. آمریکا هواوی را بازوی ماشین اطلاعاتی جهانی حزب کمونیست چین می داند در حالی که هواوی مکررا جاسوسی برای دولت چین را تکذیب کرده است.

دولت آمریکا در کشورهای اروپایی برای جلوگیری از بکارگیری تجهیزات ساخت شرکت چینی هواوی در شبکه های ۵G این منطقه لابی کرده است. حتی در کشورهایی که استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکت های چینی ممنوع نشده است، اپراتورهای مخابراتی در انتخاب هواوی محتاط هستند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
سعید
۱۲:۳۳ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
من بعنوان کسی که در رومانی ساکن هست واز ۲۰ سال پیش مواضع سیاسی رومانی را رصد میکنم،با قاطعیت میگویم که رومانی کشور مستقلی نیست و دقیقا به عنوان یک پایگاه و پادگان برای امریکا هست،حتی در بیشتر موارد رومنها از خود امریکائیها تندتر و افراطی تر هست.رومانی یک مستعمره از تمام ابعاد هست.
0
0
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها