کد خبر: ۱۸۱۶۳
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۵
اعضای دموکرات و جمهوری خواه کمیته فرعی ضدانحصار کنگره روز گذشته از تهیه مجموعه قوانین ضدانحصار بر علیه چهار غول فناوری در این کشور خبر دادند.

به گزارش «نبض فناوری»، زد دی نت اعلام کرد، در صورت تصویب قوانین یادشده شرایط دشواری برای شرکت های آمازون، اپل، فیس بوک و گوگل ایجاد می شود. پیش از این وزارت دادگستری آمریکا در قبال این تصمیم کنگره چراغ سبز نشان داده بود.

قانون پایان دادن به انحصارگری پلتفرم ها مانع از این می شود که پلتفرم های غالب دنیای فناوری بتوانند مالکیت خطوط و حوزه های مختلف کسب و کار را در اختیار داشته باشند که موجب شکل گیری تضاد منافع شود. به بیان دیگر، یک شرکت فناوری نمی تواند چند کسب و کار متنوع را کنترل کند که موجب برتری ناعادلانه آن بر رقبا شود.

در بخشی از این قانون که به طور مستقیم به گوگل و یوتیوب اشاره دارد، تصریح شده یک موتور جستجو نمی تواند یک سرویس ویدئویی در اختیار داشته باشد که نتایج جستجو به نفع آن تغییر کند. با توجه به حمایت همزمان دموکرات ها و جمهوری خواهان از این قانون پیش بینی می شود تصویب آن در کنگره بدون مشکل خاصی انجام شود.

منبع/ فارس 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها