کد خبر: ۱۸۲۵۰
|
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰
بیت کوین دوباره به لطف توییتر ایلان ماسک به حرکت در آمده است.

به گزارش «نبض فناوری»، مدیرعامل تسلا و دلبسته دوج کوین در توییتی روز یکشنبه گفت که اگر تایید شود که حدود پنجاه درصد از ماینر‌ها از انرژی پاک استفاده می‌کنند و این روند در آینده ادامه خواهد داشت، تسلا «تراکنش‌های بیت کوین را از سر می‌گیرد». پس از این توییت قیمت بیت کوین نزدیک به یک درصد افزایش یافت و به ۳۷ هزار و ۶۵۰ دلار رسید و در حال حاضر به قیمت آن به ۳۹ هزار و ۴۹۵ دلار رسیده است.

دیکریپت اعلام کرد، این توییت در پاسخ به داستانی از وبسایت کوین‌تلگراف درمورد مادگا وایرزیکا، مدیرعامل شرکت فین‌تک سیگنیا (Sygnia)، بود که ماسک را به الگوی افزایش و کاهش قیمت بیت‌کوین متهم می‌کرد زیرا براساس جمع‌بندی وایرزیکا، تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرد و سپس «بخش بزرگی از آن را در اوج قیمتی فروخت.»

ماسک انتقاد وایرزیکا را «نادرست» خواند و افزود که تسلا «تنها حدود ۱۰ درصد از دارایی‌های بیت‌کوینی خود را فروخته تا تایید کند که بدون حرکت دادن بازار می‌توان آن را به سادگی نقد کند.» ماسک در ماه آوریل نیز گفت که تسلا «۱۰ درصد از دارایی‌های خود را فروخته تا نقد شوندگی بیت‌کوین را به عنوان یک دارایی در کنار پول نقد تایید کند.»

در سال گذشته، توییت‌های ماسک دائما قیمت رمزارز‌ها را به بالا و پایین حرکت داده است.

خرید بیت‌کوین توسط تسلا در ماه فوریه باعث شد که قیمت بیت‌کوین سهام تسلا (TSLA) هردو افزایش پیدا کنند، اما او در توییتی در ماه می که باعث حیرت مهم شد گفت که تسلا دیگر به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی بیتکوین نمی‌پذیرد و پس از آن نیز با بیان نگرانی‌های خود درمورد بیتکوین دائما باعث کاهش قیمت این راز شد.

در حال حاضر او توکن میم دوج‌کوین را به جای بیت‌کوین برگزیده و توییت‌های دوج او باعث شده تا قیمت دوج‌کوین را افزایش دهد.

نمودار‌های قیمت نشان می‌دهد که تاثیر ایلان روی قیمت‌ رمزارز‌ها همانند همیشه زنده است. پس از توییت ماسک در روز یکشنبه، بیت‌کوین مقاومت ۳۵ تا ۳۶ هزار دلار را برای اولین بار پس از روند نزولی ماه آوریل شکست.

بحث درمورد تاثیر محیط زیستی بیت‌کوین در سال گذشته شدیدتر و داغ تر شده و منتقدان به دنبال استخراج بیت‌کوینی هستند که عمدتا از انرژی تجدید پذیر یا پاک استفاده کند. گزارشی از سوی مرکز اقتصاد جایگزین کمبریج در سال ۲۰۲۰ نشان داد که ۳۹ درصد از استخراج‌ بیت‌کوین از انرژی تجدید پذیر استفاده می‌کنند در حالی که گزارش سال ۲۰۱۸ CoinShares که یک شرکت سرمایه‌گذاری رمزارز است، این نسبت را حتی تا ۷۷.۶ درصد برآورد کرده بود.

از زمان خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین در ماه فوریه و عقب نشینی ماسک از آن در ماه می، او به روشنی نگران مصرف انرژی استخراج بیت‌کوین و اثرگذاری آن بر تصویر سبز شرکت تسلا است.

هفته گذشته در کنفرانس سال ۲۰۲۱ بیت‌کوین در میامی، فریاد‌های «لعنت به ماسک» و همچنین تیشرت‌های این شعار بسیار معروف شدند. اما حالا که تسلا احتمال استفاده دوباره از بیت‌کوین را مطرح کرده است، شاید طرفداران بیت‌کوین بار دیگر ماسک را بپذیرند.

منبع/ پیوست 

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۰۹:۰۹ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
ایلان ماسک تبدیل به یک شارلاتان و رذل بازار رمز ارزها شده و براحتی دست توی جیب بازار میکنه... نمیتونه خیلی ادامه بده.. بازار بزرگتر از ایلام ماسکه و بزودی مثل آشغال دور میندازدش... اولین توییت ماسک باعث حرکت 300 درصدی بیت شد وتوییت دومش اثر 50 درصدی داشت و تویت بعدی کمتر از این خواد بود و رفته رفته دیگه حرفا میره تو آشغالونی با خودش... آدم شارلاتان به مقصد نمیرسه
0
0
ناشناس
۱۱:۳۴ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
اینم با یه تویت میاره پائین میخره. با تویت دیگری میبره بالا میفروشه
0
0
سالگرد اولین ماموریت کاوش ماه ناسا ماموریت "آپولو ۱۵" ۵۰ ساله شد
با فناوری هوش مصنوعی؛ ماشین‌ها چگونه می‌بینند
در راستای افزایش بهره‌وری اقتصادی؛ ۸ برنامه برای حفظ ذخائر ژنتیکی اجرایی می‌شود
نیازمندیها