کد خبر: ۱۸۳۵۹
|
۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۲
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: دستگاه اکسیژن ساز سبک و کم مصرف راهی برای بهتر نفس کشیدن است

به گزارش« نبض فناوری» پیمان بخشنده نژاد مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به دستگاه اکسیژن ساز سبک و کم مصرف اظهار کرد: دستگاه اکسیژن ساز سبک و کم مصرف و کاملا بومی قابل استفاده برای بیماران حاد ریوی، پونومی، آسمی و قلبی است که برای بالا بردن کیفیت زندگی آن ها قابل استفاده بوده، زیرا شرایط شان با دستگاه های اکسیژن ساز بزرگ و با مصرف انرژی بالا هم از نظر جا بجایی و هم از نظر مصرف انرژی و صدای بلند بسیار دشوار است. 

او افزود: دستگاه اکسیژن ساز به روش جذب مولکولی، اکسیژن خالص را از هوای ورودی جدا کرده و پس از مرطوب کردن آن توسط یک سوند در اختیار بیمار قرار می‌دهد. استفاده از دستگاه اکسیژن ساز نسبت به روش سنتی امروز کاملا متفاوت است که می‌توان از مزایای آن به  اطمینان از خلوص اکسیژن در دستگاه اکسیژن ساز، تولید اکسیژن بهداشتی و بدون بو  به روش فیلترینگ ضد باکتری در دستگاه اکسیژن ساز   اشاره کرد.

او با اشاره به مزایای دستگاه اکسیژن ساز ادامه داد: تولید دستگاه اکسیژن به صورت مداوم، تولید اکسیژن مرطوب و خشک (با قطع سیستم مانو متر)، کسر هزینه‌های خرید کپسول، مانومتر، نگهداری، تعمیرات، حمل و نقل، شارژ کپسول و جلوگیری از بروز احتمالی خطر انفجار در کپسول ها، احساس آرامش روحی و روانی بیماران و قابلیت حمل آسان دستگاه اکسیژن ساز از دیگر مزایای این محصول است که به بیماران کمک بسیاری می‌کند.

بخشنده نژاد گفت: دستگاه اکسیژن ساز این شرکت به بیماران کمک می‌کند تا به شکلی موثر و بدون هیچ مزاحمت صوتی از جانب یک همراه اکسیژنی در کنارشان، در خانه خود، کار و تمرکز کنند. سطح پایین دسی‌بِل این دستگاه به این معنا است که دیگر نیازی به استفاده از لوله‌های بلند برای دور شدن از یک دستگاه پر سر و صدا ندارید. این دستگاه اکسیژن ساز حتی به بیمارانی که نسبت به سر و صدا بسیار حساس هستند نیز این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون هیچ مزاحمتی بخوابند و استراحت کنند.

او گفت: بیمارانی که دارای نارسایی ریوی هستند و به صورت کلی بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان از حالت عادی پایین‌تر است از این دستگاه می‌توانند استفاده کنند. اکسیژن ساز زمانی مورد استقاده قرار می‌کیرد که بیمار برای بالابردن اکسیژن خون خود نیاز به اکسیژن اضافی داشته باشد. ساعات استفاده از دستگاه را تنها پزشک مشخص می‌کند و این ساعات بین ۱ الی ۲۴ ساعت در روز می‌تواند باشد و پس از تجویز پزشک به سرعت باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کرد که بیش از ۴ میلیون دلار در صرفه جویی ارزی به کشور کمک می‌کند.

منبع»باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها