کد خبر: ۱۸۴۸۷
|
۰۱ تير ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۵
شرکت هیوندای که از سال گذشته زمزمه‌هایی از قصد آن برای خرید شرکت رباتیک "بوستون داینامیکس" در میان بود، اکنون به طور رسمی صاحب این شرکت سازنده سگ‌های رباتیک محسوب می‌شود.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از انگجت، شرکت خودروسازی "هیوندای" سرانجام اقدام به خرید شرکت "بوستون داینامیکس" کرد. "هیوندای" قصد دارد از این شرکت برای ایجاد یک زنجیره ارزش رباتیک استفاده کند.

شرکت "هیوندای"(Hyundai) خرید شرکت "بوستون داینامیکس"(Boston Dynamics) را نهایی کرده است تا بیشتر روی حوزه رباتیک متمرکز شود. این معامله اکنون تکمیل شده و به این معنی است که این خودروساز کره‌ای اکنون ۸۰ درصد از سهام این شرکت رباتیک را در اختیار دارد که ارزش آن ۱.۱ میلیارد دلار است.

در نتیجه این معامله، "هیوندای" تبدیل به سومین شرکتی شد که مالک "بوستون داینامیکس" می‌شود. این شرکت رباتیک که از دل موسسه فناوری ماساچوست(MIT) متولد شده است، در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری شد و سپس در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت "سافت‌بانک"(Softbank) خریداری شد که این شرکت هنوز ۲۰ درصد از سهام "بوستون داینامیکس" را در اختیار دارد.

برنامه بزرگ "هیوندای" برای خرید این شرکت ایجاد یک "زنجیره ارزش رباتیک" است که تولید قطعات، ساخت و اتوماسیون رباتیک را دربرمی‌گیرد. در حالی که این شرکت به دنبال وسایل نقلیه پیاده‌رو به سبک فیلم جنگ ستارگان است، به نظر می‌رسد به همان اندازه به ربات‌های کارگر انبار "بوستون داینامیکس" نیز علاقه‌مند است.

اگر فقط با خودروهای شرکت "هیوندای" آشنا باشید، ممکن است این معامله برای شما در ابتدا شگفت آور به نظر برسد، اما لازم به ذکر است که این شرکت دارای یک گروه کامل متمرکز بر رباتیک صنعتی است، بخشی که فناوری شرکت "بوستون داینامیکس" به خوبی در آن جای می‌گیرد. ضمن اینکه "هیوندای" با شیرجه زدن در فناوری‌های جدید و رو به رشد غریبه نیست.

اخیراً "بوستون داینامیکس" به دلیل اجازه استفاده از یکی از ربات‌های خود موسوم به "اسپات"(Spot) توسط نیروهای انتظامی و ارتش مورد انتقاد قرار گرفته است. اگرچه در ویدیوی تبلیغاتی جدید "هیوندای" هیچ نشانه‌ای از این موارد استفاده وجود ندارد. در عوض، در این کلیپ این سگ رباتیک را به عنوان یک سگ راهنما برای نابینایان و به عنوان یک مددکار درون بیمارستان نشان می‌دهد.
منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۱۳:۰۷ - ۰۱ تير ۱۴۰۰
خوش به حالش
0
0
ناشناس
۱۲:۳۳ - ۰۹ تير ۱۴۰۰
سلام، شرکت ایران خودرو هم با تلاش و همت فروان مدیران و مجلس یان دنا پلاس سوار تا سال ۱۵۰۰ پنجاه درصد مجتمع درب رادیات و بقیه دربهای تو موتور را از شرکت دور کار ( door car) بخرند البته به قیمت روز.
0
0
به همت دانشمندان شرکت‌های دانش بنیان فنتام صورت گرفت: انحصار شکنی از آمریکا و تولید کیت ACT بومی در پارک فناوری پردیس
پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛ ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران
نیازمندیها