کد خبر: ۱۸۵۳۱
|
۰۲ تير ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۵
رجیستری تبلت‌های برند لنوو از تاریخ ۲۶ تیر ماه و سایر تبلت‌ها از تاریخ ۲ مرداد ماه آغاز می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، سخنگوی گمرک در حالی این خبر را اعلام کرد که روز گذشته سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اعلام کرد زمان شروع رجیستری تبلت‌ها بین ۷ تا ۱۰ روز آینده اعلام خواهد شد.

روح‌الله لطیفی، در خصوص رجیستری تبلت‌ها گفت: «تبلت‌های برند لنوو از تاریخ ۲۶ تیرماه و سایر تبلت‌ها از دوم مرداد ماه، به شرط هماهنگی‌ها و تصمیمات مرتبط با دستگاه‌های سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر ارزی و به محض ورود مسافران به کشور در بخش مسافری گمرک ورودی رجیستر می‌شوند.»

سخنگوی گمرک اعلام کرد: «با تصمیمات اخذ شده در کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق تلفن‌همراه و تجهیزات دارای سیم‌کارت، اولویت ارزی تبلت از ۲۴ به ۲۳ تغییر می‌کند.»

طبق گفته‌های لطیفی، براساس بند ۹ و ۱۰ صورت جلسه ۳۰ خرداد کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق تلفن‌همراه و تجهیزات دارای سیم‌کارت، در رابطه با اجرای پروژه ملی پیاده‌سازی و اجرای فنی سامانه شناسایی تلفن‌همراه و تجهیزات دارای سیم‌کارت، گمرک ایران موظف شد تا نسبت به اخذ و ثبت اطلاعات دستگاه‌‎های همراه مسافران اقدام کند و در همین زمینه اطلاع‌رسانی به مسافرین را در دستور کار خود قرار دهد.

روز گذشته حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با کالای قاچاق نیز اعلام کرد رجیستری ساعت‌های هوشمند سیم‌کارت‌خور از تاریخ ۱۲ تیر ماه آغاز می‌شود. او همچنین تاریخ شروع رجیستری سایر دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور مانند دستگاه‌های PDA، بارکد اسکنر، پوز سیار و مبدل تلفن ثابت به سیار را ۱۹ تیر ماه اعلام کرد.

اجرای طرح رجیستری تبلت‌ها و دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده و مقرر شده بود تا از ابتدای سال ۱۴۰۰ واردات این دستگاه‌های هوشمند نیز مانند گوشی‌های هوشمند مشمول طرح رجیستری شوند.

منبع/ پیوست 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها