کد خبر: ۱۸۵۶۹
|
۰۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰
برخی از برنامه‌ها در تلفن‌های هوشمند سامسونگ هستند که این شرکت اعلام کرده با به روز رسانی آن‌ها امنیت گوشی‌هایش افزایش می‌یابد.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل المصری الیوم؛ سامسونگ ۷ ایراد در برنامه‌های از پیش نصب شده خود را در تلفن‌های هوشمند ساخت این شرکت، توسط یک راه اندازی کننده امنیت تلفن همراه پیدا کرده است. طبق گزارش منتشر شده در نشریه در کیم کماندو، محققان امنیتی سامسونگ کشف کردند که باز کردن قفل برخی از دستگاه‌های گلکسی نوت ۲۰، با استفاده از هر اثر انگشتی انجام می‌شود. با توجه به موارد ذکر شده، می‌توان از این نقص‌ها برای دسترسی و اصلاح مخاطبین، تماس‌ها و پیام‌های متنی استفاده کرد.

به روز رسانی سیستم عامل، راهکاری برای افزایش ایمنی

اگر دارندگان تلفن‌های سامسونگ دستگاه‌های خود را به روز نکنند، همچنان در معرض حمله قرار دارند. از طرف دیگر، این شرکت از به روزرسانی تلفن‌های متضرر از حمله خودداری کرد و فقط گفت که "مدل‌های خاصی به روز شده اند". هک دستگاهی که به روز نشده، به این معنی است که هکر‌ها می‌توانند برنامه‌های مخربی را روی گوشی نصب کرده و تنظیمات پیش فرض دستگاه را تغییر دهند.

به روز رسانی تلفن های سامسونگ به ایمنی دستگاه کمک می کند

یکی از این کارشناسان توضیح داد: "این آسیب پذیری‌ها ممکن است منجر به نقض GDPR شود. ما خوشحالیم که می‌توانیم به سامسونگ در شناسایی این آسیب پذیری‌ها کمک کرده و آن‌ها را به موقع برطرف کنیم. " از جمله برنامه‌هایی که دارای این نقص‌های امنیتی هستند می‌توان به Knox و Managed Provisioning اشاره کرد. اگر این دو برنامه هک شود، شما در معرض خطر نصب برنامه‌های مخرب و تصادفی و سرقت تمام پرونده‌های خود هستید.

به روز رسانی تلفن های سامسونگ به ایمنی دستگاه کمک می کند

اگر دستگاه شما به روز نشد، باید این مراحل را در اسرع وقت انجام دهید:

۵. با انگشت از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد تنظیمات ضربه بزنید.

۴. روی به روزرسانی نرم افزار یا به روزرسانی‌های سیستم ضربه بزنید.

۳. روی گزینه Download یا Install کلیک یا System Updates را بررسی کنید.

۲. اگر به روزرسانی در دسترس باشد، دانلود سریعاً شروع می‌شود.

۱. هنگامی که دانلود کامل شد، برای نصب به روز رسانی، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

به روز رسانی تلفن های سامسونگ به ایمنی دستگاه کمک می کند

می‌توانید این به روز رسانی را طوری تنظیم کنید که دستگاه شما به طور خودکار به روزرسانی‌ها را دانلود کند و برای اینکار فقط روی دانلود خودکار از طریق Wi-Fi ضربه بزنید.

شایان ذکر است که این موارد شناخته شده نبودند، و پس از کشف موضوع، شرکت سامسونگ اظهار داشت: "ما با ایجاد و انتشار وصله‌های امنیتی، از طریق یک به روزرسانی نرم افزار در آوریل و می ۲۰۲۱ پس از شناسایی این مسئله، به جبران آسیب پذیری‌های احتمالی پرداختیم. "

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها