کد خبر: ۱۸۶۰۷
|
۰۵ تير ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۰
مایکروسافت اعلام کرد ابزار پشتیبانی از مشتریان این شرکت به علت حمله هکرهای سولارویندز آسیب دیده و اطلاعات ذخیره شده در آن افشا شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، بر اساس بررسی های مایکروسافت بخشی از ابزار پشتیبانی این شرکت از مشتریان به دست هکرهای گروه نوبلیوم افتاده که عامل حملات هکری سولارویندز بوده اند. این هکرها از آسیب پذیری امنیتی یکی از نرم افزارهای شرکت سولارویندز برای سرقت اطلاعات مشتریان این شرکت در سراسر جهان استفاده کرده‌اند.

مایکروسافت افزوده که دسترسی به این ابزار پشتیبانی از مشتریان توسط هکرها محدود بوده، ولی آنها توانسته‌اند خدمات مورد استفاده مشتریان را مشاهده کنند و همین طور از صورت حساب‌های صادرشده برای آنها مطلع شوند. هکرها از اطلاعات مسروقه بدین شیوه برای حملات هدفمند به مشتریان مایکروسافت استفاده کرده اند.

مایکروسافت تاکید کرده حملات یادشده را به طور کامل مسدود کرده و به مشتریانی که اطلاعاتشان در معرض افشا قرار گرفته برای حفاظت از خود اطلاع رسانی کرده است.

منبع/ فارس 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها