کد خبر: ۱۸۶۲۴
|
۰۵ تير ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۶
شرکت اپل اخیرا با هدف کمک به افرادی که گوشی آیفون آن‌ها مفقود شده یا به سرقت رفته است؛ تدابیر امنیتی ویژه‌ای را در نظر گرفته است. این اقدام با هدف کاهش ارزش گوشی‌های آیفون برای افراد سودجویی اجرا می‌شود که به‌دنبال فروش مجدد این هندست‌ها هستند.

به گزارش «نبض فناوری»، با این‌حال یک گزارش اخیرا منتشر شده نشان داد که در کشور برزیل، سارقان آیفون با هدف فروش مجدد این هندست اقدام به سرقت آن نمی‌کنند؛ بلکه هدف آن‌ها دسترسی به اپلیکیشن‌های بانکی نصب شده روی گوشی و سرقت پول از قربانیان بوده است.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد؛ اکنون شرکت اپل ابزاری را در اختیار دارد که به کاربران امکان می‌دهد تا هندست خود را از راه دور قفل کرده و محتویات آن‌را حذف نمایند. اما بر اساس گزارش روزنامه برزیلی Folha de S.Paulo، شرکت‌های اپل و گوگل خطاب به آژانس‌ رگولاتوری حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان در این کشور اعلام کرده‌اند که آن‌ها دسترسی به خدمات خود و حذف اطلاعات موجود روی اسمارت‌فون‌های سرقتی را تسهیل خواهند کرد.

هر 2 کمپانی از ارائه توضیحات پیرامون سازوکار دقیق این اقدام تسهیل‌‌کننده امتناع نموده‌اند. در حال حاضر دسترسی به شبکه Find My اپل، گزارش مفقودی یا سرقت یک دستگاه و قفل کردن و حذف داده‌های روی آن اقدام چندان دشواری محسوب نمی‌شود. بدین‌ منظور کاربران صرفا نیازمند دسترسی به یک کامپیوتر هستند. شرکت اپل احتمالا در صدد راه‌اندازی یک خط تلفن است تا کاربران حداقل بتوانند وقوع این حادثه را گزارش نموده و درخواست حذف از راه دور اطلاعات ذخیره شده روی آیفون سرقتی خود را با یکی از کارمندان اپل در میان بگذارند.

اکنون بایستی خاطرنشان کرد که این اظهارات صرفا در حد حدس و گمانه‌زنی هستند؛ بنابراین برای روشن شدن جزئیات دقیق مربوط به فرآیند فوق کماکان بایستی منتظر بمانیم.

اپل فرآیند حذف اطلاعات از روی آیفون‌های سرقت شده را تسهیل خواهد کرد

منبع/ آی‌تی‌رسان 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها