کد خبر: ۱۸۶۶۶
|
۰۶ تير ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۰
برج فناوری کرمانشاه به عنوان نماد فناوری غرب کشور فردا دوشنبه( ۷ تیرماه ۱۴۰۰) افتتاح می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، جهاد دانشگاهی اعلام کرد، برج فناوری کرمانشاه به عنوان نماد فناوری غرب کشور فردا دوشنبه( ۷ تیرماه ۱۴۰۰) طی ارتباط تصویری با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی، مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر مقامات استانی افتتاح می شود.

عملیات اجرایی ساخت این برج فناوری توسط جهاد دانشگاهی کرمانشاه در راستای تامین فضای اداری، آزمایشگاهی و نمایشگاهی واحدهای فناور در سال ۱۳۸۹ در ۱۶ طبقه و ۲۰ هزار متر مربع زیربنا آغاز شد .

در این برج که توسط جهاددانشگاهی کرمانشاه و با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری و ریاست جمهوری و استانداری کرمانشاه احداث شده است، علاوه بر تامین فضای لازم جهت استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور، فضای لازم برای حضور شرکت های ارایه دهنده خدمات تخصصی، دفاتر انتقال فناوری دانشگاه‌ها، نهادهای مالی و سرمایه گذاری، شتاب دهنده ها و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ نیز فراهم شده است.

در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هستند که با بهره برداری از برج فناوری۲۰ هزار متر مربع ( ۳۲۳ درصد) به فضاهای قابل واگذاری به واحدهای فناور و دانش بنیان افزوده شده و فضای لازم برای استقرار ۱۱۰شرکت فناور جدید فراهم می‌شود .

در کنار ۱۱۰ شرکت فناور و ایجاد فضاهای اشتراکی، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، ستاد پارک علم و فناوری، موسسات رشد یافته، واحدهای فناور در مرحله ی پیش رشد و رشد، دفاتر کارگزاری و انتقال فناوری، موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر و موسسات خدمات رسان به واحدهای مستقر در این برج فناوری که در یکی از بهترین نقاط شهری به جهت دسترسی آسان به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی ساخته شده مستقر می‌شوند و امید آن می‌رود که از این طریق گامی اساسی در توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری استان کرمانشاه برداشته شود.

در راستای ماموریت‌های جهاددانشگاهی و به منظور توسعه نظام نوآوری و اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان، سه پارک علم و فناوری و ۱۰۳ مرکز رشد زیر نظر این نهاد در سطح کشور مشغول فعالیت هستند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها