کد خبر: ۱۸۷۰۷
|
۰۷ تير ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۰
ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال اعلام کرد؛
ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام گسترش زیست بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال در کشور، از افزایش دو برابری شرکت های خلاق در این حوزه خبر داد.

به گزارش« نبض فناوری» با هم‌افزایی بخش دولتی و خصوصی، فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور گسترش یافت و زمینه برای فعالیت آنها فراهم‌تر شد.

زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور که با هدف شناسایی و تکمیل زنجیره ارزش حوزه‌های فناورانه شکل گرفته به دنبال افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و مراکز خلاق و نوآوری است. بر همین اساس هم با حمایت از این مجموعه‌ها تلاش شده تا فعالیت آنها را در کشور توسعه دهد.

یکی از این حوزه‌های فناورانه به بخش دیجیتال بازمی‌گردد. فناوری‌هایی که ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، استارت‌آپ‌ها و مراکز رشد و نوآوری در حال پا گرفتن در کشور و توسعه یافتن هستند.

این کار با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۶۰۰ شرکت خلاق شتاب گرفته و زیست‌بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی به سرعت در حال گسترش، شناسایی و تکمیل زنجیره ارزش خود است. بازیگرانی که به شکلی تخصصی در عرصه‌های مختلف فناورانه مشغول به فعالیت هستند و هر کدام نقشی اثرگذار در توسعه این فناوری‌ها دارند.

با حمایت‌های صورت گرفته از این زیست‌بوم، تعداد استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خلاق دیجیتال در برنامه حمایت از اکوسیستم خلاق طی این چند سال اخیر از حدود ۳۰۰ به ۶۰۰ شرکت رسیده که مجموعه‌ای از حمایت‌های مادی و معنوی را برای آنها به همراه داشته است.

این کار با گسترش شبکه همکاری‌های فناورانه به اوج خود رسیده است. به این معنا که مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بخش‌های خصوصی، دولتی و دانشگاهی در قالب انواع تفاهم نامه‌ها نیز تسهیل‌کننده این کار است و تحقق این هدف را شتاب داده است.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها