کد خبر: ۱۸۸۵۹
|
۱۳ تير ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۵
مراسم رونمایی از خط تولید تجهیزات ایمنی پنل های انفجاری (Explosion Vent) با حضور مدیر عامل ، اعضای هیات مدیره شرکت دانش بنیان آتیه پردازان شریف و رسانه های تخصصی برگزار شد.

به گزارش «نبض فناوری» در حاشیه این مراسم از جدید‌ترین و بزرگترین پنل انفجاری کشور که توسط متخصصین این شرکت با برند تجاری ایراپ (IRRUP) که پیش‌تر، از این تجهیز در صنایع مختلف از جمله پروژه مجتمع گاز پارس جنوبی مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته بود به صورت رسمی رونمایی شد.
پنل انفجاری (Explosion Vent) دارای دریچه‌هایی ایمنی است که برای جلوگیری از ایجاد فشار آستانه انفجار در سیستم‌های تحت کنترل می‌باشد. این دریچه‌ها به محض رسیدن فشار مضاعف به آستانه حد تحمل عمل کرده و با تخلیه مازاد فشار سیستم را به حالت نرمال برگردانده و باعث جلوگیری از انفجار و آسیب رسیدن به سایر بخش‌های سیستم می‌شود.

از کاربرد‌های مهم این تجهیز ایمنی‌ها برای وکیوم یونیت‌ها و سیلو‌های گوگرد زدایی می‌توان اشاره داشت که برای تست و آنالیز ذرات به منظور برقراری ایمنی سیستم در سیلوها، دیگ‌های بخار یا بالابر‌های کاسه‌ای که معمولا جهت حمل مواد پودری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول هم اکنون در سیلو‌های گوگرد زدایی مجتمع گازی پارس جنوبی نصب بوده و عملکرد مطلوب این پنل انفجاری دغدغه مسئولین بهره برداری و تعمیرات مخازن مجتمع گازی پارس جنوبی را رفع نموده است.

افتتاح و رونمایی از نخستین خط تولید پنل های انفجاری دانش بنیان در کشور

به طور کلی پنل‌های انفجاری به سه دسته: dust collectors (کالکتور ذرات)، process vessels (دیگ‌های بخار) و duct/piping networks (شبکه خطوط لوله) در صنایع مختلف دسته بندی می‌شود که جنس ورق‌های به کار رفته در این پنل‌ها معمولا از فولاد ضد زنگ بوده که با نصب در قسمت بالای کلکتور دیگ‌های بخار باعث کنترل میزان فشار مازاد وارده بر سیستم می‌شود.

طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات به کار رفته در این پنل‌های انفجاری براساس دانش بومی و استاندارد مرجع EN۱۴۷۹۷ که از استاندارد‌های روز دنیا می‌باشد که به همراه خلاقیت و تجربه مجموعه دانش بنیان ایراپ به مرحله تولید و بهره برداری رسیده است.

افتتاح و رونمایی از نخستین خط تولید پنل های انفجاری دانش بنیان در کشور

در پایان این مراسم نماینده مجموعه ایراپ با تاکید بر اینکه ما اولین تولید کننده این محصول در ایران و منطقه هستیم گفت: از آنجایی که همیشه بهترین مرجع برای صحت عملکرد محصولات ایمنی خود تولیدکننده محصول است، لذا مجموعه ایراپ کلیه پنل‌های انفجاری در سایزها، فشارها، دما‌ها و شرایط مختلف فرآیندی را در آزمایشگاه پیشرفته خود که از محدود ازمایشگاه‌های دارای استاندارد ۱۷۰۲۵ می‌باشد، تمامی مراحل تست صحت عملکرد محصولات را مطابق با الزامات استاندارد‌ها با دقت بسیار بالا انجام می‌دهد و برای محصولات تست شده کارفرمایان نیز گواهی تایید مطابق با استاندارد مرجع آن محصول ارائه می‌کند.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها