کد خبر: ۱۸۸۶۸
|
۱۴ تير ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
حبیبه رحیمیان
ریون کوین بر اساس ایده کلاغ‌های حامل در "بازی تاج و تخت" ساخته شد. این سیستم ارزی بیت کوین را شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» ظهور فناوری بلاک‌چین دنیای جدیدی از احتمالات را به روی صنعت مالی باز کرد. همزمان با صنایع دیگر که تقریبا در حال حرکت به سمت فضای دیجیتال هستند، بلاک‌چین این امکان را برای صنعت مالی فراهم کرده که تماما دیجیتال شود. یکی از حوزه‌های رضایت بخش در بلاک‌چین، دیجیتالی شدن دارایی است. بدین معنی ارائه یک دارایی فیزیکی بر روی بلاک چین است. ریون کوین (Ravencoin) یک پروژه بلاک‌چینی است که متمرکز بر مقدور کردن انتقال دارایی‌ها از یک کاربر به کاربر دیگر است. ریون کوین طراحی شده تا نیاز عصر دیجیتال برای ترید دارایی‌ها و اوراق بهادار در بین مرز‌ها را برآورد کند؛ درست مانند بیت کوین که اجازه انتقال پول در سراسر جهان را به شیوه‌ای روان می‌دهد. ریون کوین یک پروژه متن باز است.

لازم است که بدانید این ارز دیجیتال یک فورک کد بیت کوین است که سعی در بهبود مالکیت دارایی دارد و به این معناست که تیم آن کد بیت کوین را کپی و اصلاح کرده تا ویژگی‌های اضافی طراحی شده برای اهداف مختلف را اضافه کند. رمز ارز ریون کوین RVN که به عنوان ارز داخلی شبکه طراحی شده برای انتشار توکن‌ها در پلتفرم ریون کوین Ravencoin باید سوزانده شود. در پلتفرم ریون کوین هیچ ICO و کوینی برای پاداش به سازندگان و بنیانگذاران وجود نداشت. پس از سه سال از آغاز کار آن، ۳۰ درصد کوین استخراج شده اند و کل عرضه ریون کوین RVN ۲۱ میلیارد است.

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ریون کوین RVN

پلتفرم ریون کوین که پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز RVN است در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۷ اعلام و در ۳ ژانویه ۲۰۱۸ شروع به کار کرد و راه اندازی شد. وایت پیپر این رمز ارز توسط Bruce Fenton، Tron Black و Joel Weight منتشر شد. این سه نفر که نام آن‌ها را بردیم قبل از شروع پروژه ریون کوین همه تاجر و توسعه دهنده بودند.

کدام ارزدیجیتال بر اساس ایده کلاغ‌های حامل در
فنتون Fenton به دلیل عضویت در هیئت مدیره و مدیر اجرایی در بنیاد بیت کوین از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به خوبی در حوزه رمزارز‌ها شناخته شده است. در حال حاضر وی به عنوان مدیرعامل Chainstone کار می‌کند.
Tron Black از دیگر بنیانگذاران این رمز ارز است که بیش از ۳۰ سال تجربه و همچنین رهبری چندین شرکت نرم افزاری را دارا است. وی در حال حاضر در Medici Ventures، یکی از شرکت‌های تابعه Overstock.Com که روی برنامه‌های کاربردی فناوری بلاکچین متمرکز است، استخدام شده است.
Weight از جمله توسعه دهندگان نرم افزار با سابقه است که کار خود را پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد.

Ravencoin چگونه کار می‌کند؟

کد ریون کوین از بیت کوین کپی شده است، اما قوانین منحصر به فرد شبکه، دارایی و پروتکل خود را ایجاد می‌کند. پارامتر‌های دیگر برای تشویق صدور دارایی و ارتباط بین کاربران از توکن‌های خاص در شبکه آن اصلاح شده است.

ریون کوین برای همگام سازی شبکه خود، از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW)، موسوم به KAWPOW، برای کاهش مانع ورود به استخراج در شبکه خود استفاده می‌کند.

کدام ارزدیجیتال بر اساس ایده کلاغ‌های حامل در

مشابه PoW در بیت کوین، KAWPOW توسط شبکه‌ای از رایانه‌ها که از نرم افزار ریون کوین استفاده می‌کنند برای ایمن‌سازی شبکه، اعتبارسنجی معاملات و توزیع RVN تازه ضرب شده استفاده می‌شود. به عبارت دیگر ریون کوین بر روی فورکی از کد بیت کوین ساخته شده است. ریون کوین از چندین منظر متفاوت از بیت کوین است. از جمله این موارد می‌توان به پاداش زمان بلاک (۱ دقیقه)، تعداد کوین‌های صادر شده (۲۱ میلیون RVN)، ایجاد دارایی و قابلیت‌های انتقال پیام اشاره کرد. کاربران پروتکل Raven می‌توانند توکن‌ها را بر روی بلاک چین ریون کوین (Ravencoin) بر اساس هر نوع دارایی صادر کنند. این توکن‌ها نیازی به استخراج ندارند. آن‌هایی که توکن‌ها را صادر می‌کنند، همه ویژگی‌های توکن را تعریف می‌کنند.

برای ایجاد توکن جدید، کاربر باید مقدار مشخصی کوین RVN را بسوزاند و یک نام منحصر به فرد برای توکن خود ارائه دهد. به محض ایجاد توکن، صادرکنندگان می‌توانند خصوصیات ویژه‌ای برای توکن خود مانند مقدار توکن صادر شده، تعداد رقم اعشاری که ممکن است در آن کسر شود و قابلیت انعطاف پذیری آن تعریف کند.

نظر اینفلوئنسر‌ها و پیش بینی آینده ارز دیجیتال ریون کوین

وقتی بحث پیش بینی قیمت ریون کوین مطرح می‌شود، کاربرانِ اینترنتیِ بسیاری اطمینان دارند که قیمت ریون کوین به رشد قیمت بیت کوین بستگی دارد؛ چراکه در نهایت، ریون کوین هارد فورکی از بیت کوین محسوب می‌شود. برای مثال، کاربران ردیت (Reddit) فکر می‌کنند ۰.۳۰ دلار قیمت بسیار زیادی برای آخر سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود.

چه ویژگی‌هایی ریون کوین Ravencoin را منحصر به فرد ساخته است؟

با توجه به اینکه ریون کوین به عنوان فورک کد بیت کوین معرفی شده است، دارای تغییرات اساسی است. در این پلتفرم زمان ایجاد بلاک به یک دقیقه کاهش یافته و عرضه کوین آن ۲۱ میلیارد است که ده برابر بیشتر از بیت کوین است.

کدام ارزدیجیتال بر اساس ایده کلاغ‌های حامل در

نقشه راه و دستاورد‌ها

نقشه راه ریون کوین در دومین مرحله توسعه است. مرحله اول که تقریبا کامل شده شامل چیدمان اصلی شبکه Raven است. مرحله ۲ که در حال حاضر در حال توسعه است شامل مقاومت در برابر اسیک، حمایت دارایی، قابلیت‌های پاداش و داده‌های ابری است. مرحله ۳ شامل اجازه پرداختی‌های RVN به دارندگان توکن می‌شود. مرحله ۴ برای توسعه دارایی‌های متمایز و بی نظیر است و مرحله ۵ برای نمای انتقال پیام و مرحله ۶ نیز برای رای گیری است.

فروش ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟

برای فروش نیز همانند خرید رمز ارز ریون کوین RVN نیاز است تا در صرافی ثبت نام کنید. در صورتی که از قبل در صرافی تراکنشی انجام داده بودید و یا حسابی در آن صرافی داشتید، نیازی نیست که مجددا ثبت نام کنید.‌
می‌توانید با خیال راحت ارز خود را به فروش برسانید. فقط نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که از صرافی انتخاب نمایید که از اعتبار کافی برخوردار باشد.

آینده ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه به نظر می‌رسد؟

به طور خلاصه می‌توان گفت اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمزارز‌ها را دارید، ارز دیجیتال ریون کوین می‌تواند گزینه مناسبی باشد. انتظار می‌رود این رمز ارز در آینده از رشد خوبی برخوردار باشد و یک انتخاب بسیار مناسب برای سرمایه گذاری به شمار رود. بسیاری از کاربران اینترنتی معتقدند که افزایش قیمت این رمز ارز به رشد قیمت بیت کوین بستگی دارد. زیرا همانطور که گفته شد این رمز ارز فورکی از بیت کوین است.

کدام ارزدیجیتال بر اساس ایده کلاغ‌های حامل در

پلتفرم منبع باز Ravencoin به چه عنوان راه اندازی شد؟

این پلتفرم برای فعال کردن انتقال دارایی P۲P رمزگذاری شده در بلاکچین، ۳ ژانویه ۲۰۱۸ راه اندازی شد. در حالی که زنجیره‌های بلوکی مانند بیت کوین و اتریوم دارای قابلیت انتقال دارایی هستند، این عملکرد اصلی آن‌ها نیست. از نشانه‌های RVN برای ایجاد دارایی‌های دیجیتالی قابل انعطاف یا غیر قابل استفاده و حتی توکن‌های غیر مبتنی بر دارایی مانند رمز VOTE که مکانیسم اجماع Ravencoin را تقویت می‌کند، استفاده می‌شود. در این روش مانند Ethereum عمل می‌کند و آن را به خوبی انجام می‌دهد، و سرمایه گذاران را از طریق بازار کریپتو ۲۰۱۸ تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نتیجه گیری

ریون کوین بر اساس ایده کلاغ‌های حامل در "بازی تاج و تخت" ساخته شد. این سیستم ارزی بیت کوین را شامل می‌شود و شامل تمام دارایی‌های پولی، کالا یا موارد دیگر است.

ریون کوین فراتر از ارز رمزنگاری شده است. این موارد استفاده از آن را بیشتر می‌کند و شامل انتقال و ذخیره سازی و مبادلات دارایی است. RVN در بازار رمزنگاری باز معامله می‌شود و همچنین برای توکن‌های ایجاد شده در شبکه Ravencoin قابل بازخرید است. اکثر رمز‌ها توسط دارایی پشتیبانی می‌شون، اما رای‌گیری و سایر سازوکار‌ها می‌توانند ایجاد شوند.

توکنیزه کردن دارایی‌ها و اوراق بهادار مزیت مهمی است که فناوری بلاک چین برای بخش مالی به ارمغان می‌آورد. در حالی که فعالانی در این عرصه وجود دارند، اما ریون کوین با مدل PoW خود و مقاومت در برابر اسیک از بقیه متمایز است. به مرور زمان که تقاضا در این زمینه بالا رود، ریون کوین تبدیل به گزینه‌ای عالی برای انتقال دارایی‌های دیجیتال خواهد شد.

ریون کوین بر خلاف بسیاری از پروژه‌های بلاک چینی که می‌خواهند دو یا چند مشکل را همزمان حل کنند، تنها متمرکز بر انتقال دارایی است. این نوع تمرکز از نقاط قوت این پروژه خواهد بود.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها