کد خبر: ۱۸۸۷۸
|
۱۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۵
هلند اجازه داده شکایت ۲ سازمان از فیس بوک در این کشور ثبت شود. این شکایات مربوط به اطلاع رسانی ناکافی شبکه اجتماعی دربار شیوه استفاده از داده های کاربران است.

به گزارش «نبض فناوری»؛ تک کرانچ اعلام کرد، دادگاهی در آمستردام اجازه داد شکایتی حقوقی علیه فیس بوک در هلند ثبت شود.

این درحالی است که فیس بوک خواهان رد شکایت دو سازمان غیر دولتی علیه خود شده بود. طبق گزارش نشریه تک کرانچ، بنیاد حفاظت از حریم خصوصی اطلاعات و سازمانConsumentenbond(یک گروه حمایت از حقوق مصرف کننده) در هلند به نمایندگی از کاربران علیه فیس بوک شکایت کرده و ادعا می‌کنند این شبکه اجتماعی قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا را نقض کرده است.

در این شکایت ذکر شده فیس بوک اطلاعات کافی درباره داده‌هایی که از کاربران جمع آوری می‌کند، فراهم نکرده است. یکی از این موارد نقض قانون آن است که فیس بوک اعلام نکرده از اطلاعات کاربران چگونه استفاده می‌کند و بنابراین از لحاظ قانونی اجازه فراوری اطلاعات را ندارد.

فیس بوک در رد این شکایت ادعا کرد دادگاه آمستردام صلاحیت قضائی قضاوت درباره کسب وکار در اروپا ندارد. زیرا این کسب وکارها تحت قوانینی فعالیت می‌کنند که در ایرلند تنظیم شده‌اند.

اما داد گاه آمستردام با این ادعا مخالفت کرد.

سخنگوی فیس بوک اعلام کرد این شرکت مشغول بررسی تصمیم دادگاه است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
به همت دانشمندان شرکت‌های دانش بنیان فنتام صورت گرفت: انحصار شکنی از آمریکا و تولید کیت ACT بومی در پارک فناوری پردیس
پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛ ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران
نیازمندیها