کد خبر: ۱۸۹۰۵
|
۱۴ تير ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
بررسی های پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد کمبود ویتامین دی موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، درکشورهایی که افراد کمتر در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش آن از نوع یو وی بی قرار می گیرند، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ بیشتر است. بخش زیادی از این اشعه توسط لایه اوزون کره زمین جذب می شود.

پیش از این همه گمانه زنی هایی در مورد ارتباط بین کمبود ویتامین دی و ابتلا به سرطان روده بزرگ صورت گرفته بود، اما این ارتباط به طور قطعی کشف نشده بود. در پژوهش جدید این بررسی در 186 کشور جهان انجام شده و شاخص هایی مانند رنگدانه های پوست، مصرف سیگار، سن و غیره مورد توجه قرار گرفت.

بر اساس همین بررسی با افزایش سن و به خصوص بعد از 45 سالگی تاثیر عامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ افزایش می یابد. از همین رو بهتر است افراد با افزایش سن خود را از نور خورشید محروم نکنند تا ویتامین دی کافی را به طور طبیعی دریافت کنند. افراد کهنسال همچنین باید با مصرف مواد غذایی مفید و استفاده از مکمل های مناسب ویتامین دی کافی را به بدن خود برسانند.

منبع/ فارس 

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها