کد خبر: ۱۹۳۸۹
|
۲۹ تير ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰
برای عملیات نجات و پزشکی؛
یک موتورسیکلت پرنده مجهز به توربین های جت به نام «اسپیدر» آزمایش شده که می تواند به ارتفاع ۱۵ هزار فوتی زمین برود.

موتورسیکلت پرنده آزمایش شد

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی میل اعلام کرد، وسیله نقلیه ای لوکس به نام «موتورسیکلت پرنده» ابداع شده که می‌تواند با سرعت ۳۰۰ مایل بر ساعت پرواز کند. نمونه اولیه این وسیله نقلیه آزمایش را تکمیل کرد و اکنون آماده پیش سفارش است.

شرکت «جت پک اویشن»(Jetpack Aviation) این وسیله نقلیه عمود پرواز به نام «اسپیدر» را ساخته که مجهز به توربین جت است و برای عملیات‌های پزشکی و آتش نشانی و نجات کارآمد است. نمونه اولیه وسیله نقلیه به نام P۱ شاسی‌های آلومینیومی دارد و طی پرواز آزمایشی در جنوب کالیفرنیا با طنابی به زمین وصل بود.

اسپیدر می‌تواند از زمین بلند شود، پرواز کند و به آرامی فرایند انتقال به حالت پرواز مستقیم را انجام دهد. همچنین این وسیله نقلیه می‌تواند به ارتفاع ۱۵ هزار فوتی زمین برود.

علاوه بر آن سرعت حرکت وسیله نقلیه مذکور در حالت خودران و هنگام حمل بار به ۳۰۰ مایل برساعت می‌رسد. البته نسخه سرنشین دار اسپیدر با سرعت کمتری حرکت می‌کند تا خلبان بتواند در شرایط ایمن تنفس کند.

هم اکنون هزینه موتورسیکلت پرنده ۳۸۰ هزار دلار اعلام شده اما احتمالاً در آینده قیمت آن افزایش یابد.

اسپیدر به اندازه‌ای کوچک است که بتوان آن را در یک کامیون جابه جا کرد و قبل از بلند شدن از زمین نیازی به شارژ ندارد. زیرا وسیله نقلیه با گازوئیل یا کراسین کار می‌کند. در کنار این موارد وسیله نقلیه می‌تواند دو مسافر را جابه جا کند.

شرکت سازنده از هم اکنون مشغول توسعه نسخه جدید «اسپیدر» است.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
به همت دانشمندان شرکت‌های دانش بنیان فنتام صورت گرفت: انحصار شکنی از آمریکا و تولید کیت ACT بومی در پارک فناوری پردیس
پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛ ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران
نیازمندیها