کد خبر: ۱۹۵۵۴
|
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۵
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صنعت حمل‌ونقل، اقدام به برگزاری «رویداد نوآورانه حمل‌ونقل هوشمند شهری» کرده است.

به گزارش« نبض فناوری» رویدادی که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و با مشارکت شتاب‌دهنده اسمارتک برگزار می‌شود.

«پارکینگ و پارک حاشیه‌ای هوشمند»، «حمل و نقل عمومی»، «برنامه‌ریزی سفر»، «حمل‌ونقل اشتراکی»، «مدیریت ترافیک و آلودگی هوا» و «تحلیل داده‌های ترافیک» از جمله محورهای برگزاری رویداد نوآورانه حمل‌ونقل هوشمند شهری است.

همچنین «حمل‌ونقل برای کسب و کارهای اینترنتی»، «حمل‌ونقل هوشمند بار و کالا»، «دوربین‌های پلاک‌خوان»، «پرداخت هوشمند علایم ترافیکی هوشمند» و «موضوع آزاد» از دیگر محورهایی است که برای برگزاری این رویداد در نظر گرفته شده است.

سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند به کنترل و تراکم ترافیک محدود نمی شود بلکه برای ایمنی جاده‌ها و استفاده کارآمد از زیرساخت ها نیز کاربرد دارند. یک سامانه حمل و نقل هوشمند می‌تواند اطلاعات منظمی را به صورت روزانه در اختیار مسافران قرار دهد.

حمل‌ونقل هوشمند با استفاده از فناوری‌های الکترونیکی، بی‌سیم و اینترنت، دسترسی به سفرهای دقیق‌تر، ایمن‌تر و سریع‌تر بین دو نقطه در یک شهر بزرگ را امکانپذیر می‌کند و اطلاعات و کنترل غنی بر جریان‌های ترافیکی را به شهرداری‌ها ارائه می‌دهد.

علاقه‌مندان تا 22 مردادماه فرصت دارند در این رویداد شرکت و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://sat.isti.ir/ مراجعه کنند.

ارسال نظرات
گامی در مسیر رونق ارتباط صنایع با مراکز علمی و تحقیقاتی؛ راه‌اندازی ۲۲ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار
نیازمندیها