کد خبر: ۱۹۶۹۷
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۰
در سال 2021 گوشی‌های هوشمند تاشو به دلیل استفاده از پانل های تاشو عرضه شده از فناوری LTPO 120 هرتز استفاده می كنند.

به گزارش« نبض فناوری» نیمه دوم سال 2021 همه چیز در مورد گوشی‌های هوشمند تاشو خواهد بود. محصولات سامسونگ ، گوگل ، شیائومی و سایر محصولات در دست ساخت هستند و اطلاعات جدیدی در مورد صفحه نمایش مربوط به آن‌ها منتشر شده است. در گوشی‌های Pixel Fold ، Galaxy Z Fold 3 و موارد دیگر از نمایشگرهای 120 هرتز LTPO استفاده خواهد شد.

بر اساس گفته‌های یک منبع آگاه که از مشاوران زنجیره تأمین نمایشگر (DSCC) گزارش می دهد در سال 2021 همه گوشی‌های هوشمند تاشو به دلیل استفاده از پانل های تاشو عرضه شده توسط سامسونگ دیسپلی، فناوری LTPO 120 هرتز را ادغام می‌كنند.

این خبر حاکی از این است که Pixel Fold گوگل از یک صفحه نمایش LTPO 120 هرتز استفاده خواهد کرد. همین موضوع را می توان در مورد Samsung Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 و همچنین در گوشی‌های هوشمند تاشو Oppo ، Vivo و Xiaomi نیز می‌توان یافت.

 فناوری LTPO به صفحه نمایش اجازه می دهد تا سرعت تازه سازی را براساس محتوا به صورت پویا تنظیم کند. اگر یک تصویر ثابت نمایش داده شود، برای صرفه جویی در مصرف باتری به 10 هرتز کاهش می یابد و اگر یک بازی با بازخوانی بالا انجام شود، به 120 هرتز می رسد.

گوشی‌های هوشمند تاشو سال 2021 با نمایشگرهای LTPO 120 هرتز

Samsung Galaxy Z Flip 3 6.7 اینچی
Samsung Galaxy Z Fold 3 7.55 اینچی
تاشو 7.57 اینچی Google Pixel Fold
تاشو 7.11 اینچی اوپو
8.1 اینچی شیائومی تاشو
8.2 اینچی Vivo تاشو

این گوشی‌های هوشمند تاشو احتمالاً همه از فناوری شیشه فوق العاده نازک (UTG) نیز استفاده می کنند. مورد اخیر تاکنون به طور انحصاری برای سری Galaxy Z به سامسونگ عرضه شده است اما اواخر امسال در دسترس دیگران نیز قرار خواهد گرفت.

استفاده اکثر گوشی‌های سال 2021 از فناوری نمایشگرهای LTPO 120 هرتز

درباره تلفن های هوشمند تاشو 2021 چه می دانیم؟

گوشی‌های Samsung Galaxy Z Fold 3 و Flip 3 اولین محصولاتی هستند که با این فناوری به بازار وارد می شوند. پیش بینی می شود اعلامیه رسمی در تاریخ 11 آگوست انجام شود و طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، آنها باید آخرین فناوری شامل Qualcomm's Snapdragon 888 را در اختیار کاربران قرار دهند.

انتظار می رود گوشی هوشمند تاشوی شیائومی جانشین Mi Mix Fold شود و در دسترس گسترده تر از آن مدل باشد. با توجه به تمرکز فقط روی صفحه نمایش تاشو بهبود یافته، هیچ ارتقای داخلی عمده ای وجود ندارد.

و در نهایت از گوشی های هوشمند تاشو Oppo و Vivo. اطلاعات بسیار کمی موجود است، اما انتظار می رود آنها از همان فاکتور Galaxy Z Fold 3 پیروی کنند، این بدان معناست که Galaxy Z Flip 3 کوچکتر نمی تواند رقبای مستقیمی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها