کد خبر: ۱۹۷۳۰
|
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۵۰
دیوان محاسبات آمریکا شکایت بلواوریجین و داینتیکس درباره اعطای پروژه ساخت لندر ماه به اسپیس ایکس را رد کرد.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از رویترز، یک سازمان ناظر دولتی در آمریکا از تصمیم ناسا برای انتخاب یک پیمانکار جهت ساخت لندر ماه پشتیبانی و در پی آن شرکت‌های اعتراض بلواوریجین و داینتیکس به این روند را رد کرد.

بلواوریجین و داینتیکس اعطای قرارداد ۲.۹ میلیارد دلاری ساخت لندر ماه به اسپیس ایکس را به چالش کشیدند. آنها معتقدند ناسا باید چند پیمانکار برای این بخش از پروژه سفر به ماه در نظر می‌گرفت. اما دیوان محاسبات آمریکا اعلام کرد هرگونه اعتراض به نامناسب بودن اقدام ناسا در انتخاب یک پیمانکار را رد می‌کند.

بلو اوریجین متعلق به جف بزوس میلیاردر آمریکایی است و همچنان معتقد است چالش‌هایی بنیادین در تصمیم ناسا وجود دارد و دیوان محاسبت آمریکا باید به آنها بپردازد.

همچنین این شرکت عقیده دارد ناسا باید دو پیمانکار برای این بخش انتخاب می‌کرد. در بیانیه بلواوریجین آمده است: تصمیم دیوان محاسبات آمریکا به ناسا و اسپیس ایکس اجازه می‌دهد برنامه زمانی برای نخستین عملیات فرود فضانوردان روی ماه تعیین کنند.

شرکت داینتیکس (یکی از واحدهای هلدینگ لیدوس» نیز اعلام کرد تصمیم دیوان محاسبات ناامید کننده بوده است اما تصمیم دارد برای پروژه‌های دیگر ناسا در آینده رقابت کند.
منبع: مهر

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها